Alen Šket (18 točk) se je izkazal z učinkovitim napadom in dobrimi servisi. Foto: www.alesfevzer.com

Po izgubljenem prvem nizu so slovenski prvaki (v začetni postavi je na mestu sprejemalca zaigral Klemen Šen) zaigrali veliko bolje, v drugem nizu so ob odličnih servisih Alena Šketa povedli z 9:6 in niz (tudi ob učinkoviti igri Nikole Gjorgieva – skupaj 31 točk) dobili na 20, naslednjega pa na 23.

Prednosti z 2:1 niso znali zadržati, po dramatičnem četrtem nizu, ki je trajal 40 minut, so gostje izsilili peti niz, v katerem so z delnim izidom 1:5 povedli s 6:10, kar je bila že prednost, ki jim je omogočila miren finiš.

Nizozemec Wouter Ter Maat je bil s 30 točkami najučinkovitejši.