Slovenke so v Skandinavijo prišle oslabljene, brez poškodovane Ane Gros in obolele Elizabeth Omoregie, ob odsotnosti udarnih igralk na zunanjih položajih pa so zelo hitro občutile moč dvakratnih olimpijskih, trikratnih svetovnih in osemkratnih evropskih prvakinj.

Gostiteljice so si že po nekaj minutah priigrale vodstvo štirih golov (5:1), v 15. minuti pa so vodile že z 9:4. A Slovenke se niso vdale, v nadaljevanju so zaigrale zelo dobro in v osmih minutah naredile delni izid 4:1 – dva gola je prispevala Tjaša Stanko, po enega pa Alja Varagić in Tija Gomilar Zickero – ter se v 25. minuti približale na dva gola zaostanka (8:10). V končnici prve polovice tekme so popustile in na veliki odmor odšle s primanjkljajem petih golov (9:14).

Učna ura za mlade slovenske rokometašice v predmestju Osla

V nedeljo v Stožicah znova z Norveško

Varovanke Dragana Adžića v drugem polčasu niso bile kos favoriziranim gostiteljicam. Po zaostanku devetih golov (11:20) v 42. minuti je črnogorski strokovnjak na slovenski klopi zahteval minuto odmora, tudi po njej pa so kraljevale domače rokometašice. V slovenski reprezentanci je bila najučinkovitejša Tjaša Stanko s šestimi goli, Nataša Ljepoja, Alja Varagić, Nina Zulić in Tija Gomilar Zickero so dosegle po dva zadetka.

V Pokalu EHF sodelujejo vse tri gostiteljice evropskega prvenstva 2022, poleg Slovenije še Severna Makedonija in Črna gora ter zadnja evropska prvakinja Norveška, ki so si že zagotovile nastop na zaključnem turnirju in ne nastopajo v tem kvalifikacijskem ciklusu. Slovenija se bo v nedeljo ob 17.30 v Stožicah znova pomerila z Norveško. Neposredni prenos bo na TV SLO 2 in MMC-ju.

Izjavi po tekmi:

Dragan Adžić, selektor Slovenije:
"Za nami je nova skupna izkušnja. V naši igri smo v drugi polovici prvega polčasa pokazali nekaj dobrih stvari. Sam sem s tekmo zadovoljen, saj zdaj vemo, kaj je treba popraviti in kaj bo treba delati, da bomo konkurenčni najboljšim ekipam na svetu. To mi je najbolj pomembno. Dekleta so pokazala največ, česar so v tem trenutku, glede na manjše težave posameznic, zmožne. Rad bi videl, da naše reprezentantke v nedeljo pozdravi čim več navijačev. Tedaj bodo pokazale še več značaja. To kot selektor obljubljam."

Tjaša Stanko:
"Žal mi je, da je rezultat takšen. Pokazale smo nekaj stvari, ki smo jih trenirale, a pri tem napravile preveč napak. Norveška, ki ima same vrhunske igralke, ne glede na to, s kakšno postavo nastopa, je vsako našo napako kaznovala. Verjamem v našo ekipo. Počasi bomo gradili naprej našo igro in verjamem, da bomo prišli do tistega, kar smo si zastavili."