Šport
8889 ogledov

Smrtonosni gost prekinil teniški dvoboj v Avstraliji

James McCabe Epa
Tenisača sta morala zaradi nepovabljenega gosta na igrišču dvoboj prekiniti za 40 minut.

Kvalifikacijski teniški obračun za uvrstitev v glavni del turnirja v avstralskem Brisbanu med domačim igralcem Jamesom McCabejem in Avstrijcem Dominicom Thiemom je prekinila kača, ki je priplazila na osrednje igrišče, je zapisala francoska tiskovna agencija AFP.

Prireditelji avstralskega turnirja so zaradi "nenapovedanega obiska" za 40 minut prekinili dvoboj. Zadrego je rešil strokovnjak za lovljenje tovrstnih plazilcev, po uspešno opravljenem delu je kačo pospravil v svojo torbo.

| Avtor: X X

"Obožujem vse živali, še posebej tiste bolj eksotične. Toda rekli so nam, da gre za strupeno kačo in da je preblizu pobiralcev žog, tako da je bila kar nevarna situacija. To je nekaj, kar se mi še ni zgodilo in česar zagotovo ne bom nikoli pozabil," je komentiral Avstrijec.

Po 40-minutnem premoru sta McCabe in Thiem nadaljevala dvoboj. Do prekinitve je bil v boljšem položaju McCabe, ki je prvi niz dobil s 6:2, nato pa je na igrišču zavladal 30-letni Avstrijec in zmagovalec odprtega prvenstva ZDA v New Yorku leta 2020, ki ga v zadnjem obdobju pestijo hude zdravstvene težave.

Trenutno 98. igralec na jakostni lestvici ATP je naslednja dva niza dobil s 7:6 (4) in 6:4 ter se uvrstil v naslednji krog, kjer ga čaka Italijan Giulio Zeppieri.

Thiem | Avtor: Epa Epa