Stephen Curry je bil razred na parketu Golden 1 Centra. Najboljšo predstavo sezono je prikazal v idelanem trenutku. Foto: Foto: Reuters

Kralji, ki so zaigrali v končnici prvič po letu 2006, so dobili uvodni dve tekmi na domačem parketu, nato so naslednje tri izgubili, v petek pa so v San Franciscu šokirali Bojevnike s 118:99.

Izboljšal rekord Duranta
Curry je za dve točki točki izboljšal rekord Kevina Duranta, ki je pred dvema letoma na sedmi tekmi dosegel 48 točk za Brooklyn proti Milwaukeeju. Bucksi so zmagali v podaljšku in nato tudi osvojili naslov.

MVP lanskega finala je zadel 20 od 38 metov iz igre, sedemkrat je bil natančen izza črte v 18 poskusih. Andrew Wiggins je dodal 17 točk, Tudi slab strelski večer Klaya Thompsona ni bil usoden (16 točk; 4/19 iz igre, 2/10 za tri).

Trener Sacramenta Mike Brown je bil med letoma 2016 in 2022 pomočnik Steva Kerra pri Bojevnikih. Pripravil je odlično taktiko, a na sedmi tekmi se ni izšlo in po koncu serije je čestital Curryju za sijajno predstavo. Foto: Reuters

Fox in Monk odpovedala
Sacramento ni uspel ponoviti imenitne petkove predstave. Domantas Sabonis je zbral 22 točk, osem skokov in sedem podaj. De’Aaron Fox je odigral tretjo tekmo z zlomljenim prstom na roki, imel je slab met iz igre (5/19). Ostrostrelec Malik Monk je zadel le dve trojki. Tudi skok so dobili Bojevniki s 55:49.

Kralji zmogli le 42 točk v drugem polčasu
Prvi polčas sedme tekme je bil izenačen (58:56). Tretjo četrtino je Curry odprl s trojko, s 14 točkami je dvignil soigralce. Bojevniki so tretjo četrtino dobili s 35:23. Sacramento je bil po 36 minutah že v velikih težavah (81:91).

Green in Looney blestela v obrambi
Draymond Green je blestel v obrambi, Kevon Looney je zbral kar 21 skokov, Kralji pa niso imeli razigranega posameznika v drugem polčasu.

Sacramento v zadnji četrtini tri minute in pol ni dosegel niti točke. Curry je bil neustavljiv, v štirih minutah je dosegel devet točk, s trojko z devetih metrov je povišal na 83:100. Kralji niso imeli več nobenega odgovora. Trener Steve Kerr je imel še štiri minute odmora in MVP lanskega finala je ostal na parketu. Dve minuti in pol pred koncem sta oba trenerja pri izidu 91:115 v igro poslala rezerviste.

Curry nasul 50 točk za zmago Bojevnikov na sedmi tekmi v Sacramentu

Curry: Na šesti tekmi so nas presenetili, tokrat smo se pripravili
"Trener Brown nas dobro pozna. Na šesti tekmi nas je presenetil z nizko peterko. S hitro igro so nas premagali. Tokrat smo se pripravili na njih. Taka igra mi je pisana na kožo in tokrat mi je šlo zelo dobro. Zdaj nas čakajo Lakersi, ki so popolnoma druga ekipa po številnih menjavah igralcev. Ne bo lahka serija," je povedal Curry, ki se bo znova srečal z LeBronom Jamesom.

De’Aaron Fox je stisnil zobe, a z zlomljenim prstom ni uspel razigrati soigralcev. Foto: Reuters

"Curry je bil neverjeten. Nisem vedel, da še nihče ni dosegel 50 točk na sedmi tekmi. Po grenkem porazu na domačem parketu v petek smo se hitro osredotočili na sedmo tekmo," je dodal trener Steve Kerr.

Green: Kralji imajo veliko mladih igralcev in niso še rekli zadnje besede
Na novinarski konferenci je bil odlično razpoložen Green: "Looney je odlično igral v obrambi in pobral je ogromno skokov. Odlično je zaustavil Monka. Večji del te serije smo dobro igrali v obrambi. Če smo dobili skok, smo bili veliko boljši. Že pred tekmo sem čutil, da bo Curry odigral vrhunsko tekmo. Ko je tako zbran, ga nobena obramba na svetu ne more ustaviti. Veliko stvari sem slišal po slabi predstavi na šesti tekmi. Nikoli ni lahko potovati na sedmo tekmo po tako grenkem porazu."

"Mike Brown je naš prijatelj. Poleti je prevzel ekipo, ki 17 let ni igrala v končnici. Res je opravil veliko dela in zasluži si pohvalo. Kralji so odlična ekipa, veliko mladih igralcev in niso še rekli zadnje besede. Imajo sijajne navijače, ki bodo še uživali v naslednjih sezonah," je dodal Green.

Kyrie Irving je hitro končal sezono z Dallasom. V petek si je ogledal zmago Lakersov nad Memphisom in se pozdravil z LeBronom Jamesom. Tudi sedme tekme v Sacramentu ni zamudil. Foto: Reuters

Brown: Imam res dober občutek za naslednjo sezono, potencial je velik
"V garderobi je tišina, razočaranje je veliko, a ponosen sem na naše dosežke v tej sezoni. Presegli smo pričakovanja, seveda pa smo želeli še več. Zdaj ni čas, da imamo glave spuščene. Moramo imeti glavobol, če želimo še bolj garati. Imam res dober občutek za naslednjo sezono, potencial je velik," je razlagal trener Sacramenta Mike Brown.

"Ob odmoru sem vsem povedal, da so Bojevniki najbolj nevarni v tretji četrtini. Nismo jih uspeli zaustaviti. Looney je bil neverjeten, zbral je 10 skokov v napadu. Curry je prevzel odgovornost na svoja ramena, povlekel je celo ekipo. To je bila izjemna predstava. Lahko smo le upali, da bo zgrešil kakšen met. Looney, Thompson in Poole niso imeli dobrega meta iz igre, a tudi mi smo zgrešili kar enajst prostih metov. Tehtnica se je prevesila na njihovo stran, ko so v tretji četrtini ujeli kar 13 žog v napadu. Nismo uspeli razviti hitre igre, ki nas je krasila na prejšnjih tekmah," je še dodal nekdanji pomočnik Steva Kerra. Lani sta se skupaj veselila naslova v finalni seriji proti Bostonu.

Miami dobil uvodno tekmo v Madison Square Gardnu
Košarkarji Miamija še naprej blestijo v končnici. V 1. krogu so presenetljivo izločili najboljšo ekipo rednega dela Milwaukee, na uvodni tekmi polfinala Vzhoda pa so v Madison Square Gardnu ugnali New York (101:108).

Jimmy Butler je bil najboljši strelec Vročice s 25 točkami. Foto: Reuters

Vročica je redni del končala na sedmem mestu, nato pa izgubila uvodno tekmo dodatnih kvalifikacij v domači dvorani proti Atlanti. Na tekmi za osmo mesto je Miami izločil Chicago, nato pa na krilih Jimmyja Butlerja šokiral Milwaukee s 4:1 v zmagah.

Knicksi zelo pogrešali Randla
Knicksom se je zelo poznalo, da je manjkal poškodovani Julius Randle, ki računa, da se bo po zvinu levega gležnja lahko vrnil naslednji teden . Po desetih letih so se prebili v polfinale Vzhoda, potem ko so izločili Cleveland s 4:1 v zmagah. New York še nikoli ni dobil serije v Ligi NBA, potem ko je izgubil prvo tekmo na domačem parketu.

Jalen Brunson je zgrešil vseh sedem metov izza črte. Foto: Reuters

Miami po slabi uvodni četrtini ujel pravi ritem
RJ Barrett je dosegel 11 točk v prvi četrtini, ki so jo Knicksi končali z delnim izidom 14.:5 in povedli s 32:21. Miami je do odmora ujel priključek (55:50).

Sredi tretje četrtine se je razigral Butler, ki je z osmimi točkami poskrbel za preobrat in vodstvo Vročice (66:74). Knicksi niso več našli pravega ritma v napadu in po 36 minutah so zaostajali s 75:81.

Vincent zadel trojko v ključnem trenutku
Jalen Brunson je s polaganjem znižal na 94:97 pet minut pred koncem. Odgovoril je Gabe Vincent s trojko, nato pa sta bila natančna še Bam Adebayo in Kyle Lowry. Miami si je tri minute pred zadnjim piskom sirene zagotovil deset točk naskoka (94:104) in srečanje je mirno pripeljal do konca.

Butler je bil najboljši strelec Vročice s 25 točkami, v zadnji četrtini si je zvil gleženj, a je stisnil zobe in končal tekmo v vidnih bolečinah. Vincent je dodal 20 točk, zadel je pet trojk.

Zvesti navijač Knicksov Spike Lee je pozdravil zvezdnika Lige NFL Aarona Rodgersa. Foto: Reuters

Gostitelji zgrešili 27 trojk
Knicksi so zelo slabo metali izza črte (7/34). Brunson je zgrešil vseh sedem poskusov za tri točke, prispeval je 25 točk, še točko več je vpisal Barrett. Trener Tom Thibodeau je na parket poslal le osem košarkarjev, tudi Quentin Grimes in Isaiah Hartenstein sta igrala zelo malo minut, Derrick Rose in Evan Fournier pa sploh nista stopila na parket.

Legendarni predsednik Miamija Pat Riley je zadovoljen zapuščal Madison Square Garden. Precej slabše volje je bil režiser Spike Lee, ki je v prvi vrsti navijal za Knickse.