Tadej Čimžar je bil junak v Neumarktu. Jeseničani imajo na zadnjih treh tekmah usodo v svojih rokah. Foto: www.alesfevzer.com

Jeseničani, ki v tej sezoni precej nihajo v formi, so dosegli 17. zmago v sezoni in prvič po sredini oktobra povezali dve zmagi, potem ko so v torek v Podmežakli odpravili drugo ekipo Linza s 4:0. Obeta se še napet boj za šesto mesto, ki še vodi neposredno v končnico. Vipiteno in Cortina zaostajata točko za železarji.

Dva zadetka Čimžarja
Vratar Žan Us je imel kar nekaj dela, a sta Tadej Čimžar in Erik Svetina do začetka druge tretjine le zagotovila nekoliko trdnejše vodstvo.

V 25. minuti je Alessio Guerra znižal na 1:2, vendar je že 40 sekund zatem Tim Borse znova povišal prednost železarjev. V 27. minuti je ob prednosti igralca več Čimžar z drugim zadetkom na tekmi že odločil zmagovalca.

To pa je bil tudi končni izid dvoboja, v zadnji tretjini zadetkov ni bilo več, ob pritisku domače ekipe je Us ustavil vse nevarnejše poskuse.

V soboto v Podmežaklo prihaja mlada salzburška zasedba, prihodnji teden pa za konec rednega dela sledita še gostovanji v Zell am Seeju in Kitzbühelu.

Širovnik zrežiral prvo zmago Celja po 17. novembru
Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so prekinili niz desetih porazov, potem ko so po podaljšku s 5:4 premagali mlado celovško zasedbo.

To je bila prva zmaga varovancev Gala Korena po 17. novembru. Začetek je bil zelo obetaven, saj si je domača zasedba po prvi in na začetku druge tretjine priigrala visoko vodstvo proti zadnjeuvrščenemu klubu v Alpski ligi. Ahmet Jakupović, Tim Dolinar in Gal Sodja Zalokar so poskrbeli za vodstvo s 3:0.

A Celovčani so se vrnili, znižali na 2:3, potem pa je za Celjane v zadnjem delu ob prednosti igralca več zadel še Jure Sotlar. A prednosti dveh golov jim ni uspelo ohraniti. Anže Šiftar je v 52. minuti izenačil in izsilil podaljšek.

Celjani so 27 sekund pred koncem dosegli odločilni zadetek. Natančen je bil Nik Širovnik in tako zagotovil uspeh domači ekipi.