Torek, 12. 3. 2024, 16.33

Tek na smučeh, šprint

Klaebo in Skistad zmagovalca v Drammnu, naši brez izločilnih bojev

Kristine Stavaas Skistad | Foto Guliverimage

Norvežana Kristine Stavaas Skistad in Johannes Hoesflot Klaebo sta zmagovalca tekem svetovnega pokala v smučarskem teku v domačem Drammnu. Slovenci se v sprintu v klasični tehniki niso prebili iz kvalifikacij, najboljši je bil Nejc Štern na 43. mestu.

Klaebo je bil najhitrejši že v kvalifikacijah, ki jih je v ženski konkurenci dobila Švedinja Linn Svahn.

Pri moških je v kvalifikacijah nastopila trojica Slovencev. Najbližje preboju med najboljših 30 je bil Štern na 43. mestu. Za izločilnimi boji je zaostal za 2,08 sekunde, kljub temu pa je osvojil prve točke za svetovni pokal. Miha Šimenc je na 55. mestu ostal brez točk, prav tako Boštjan Korošec na 59. mestu. V ženski konkurenci Slovenk ni bilo na startu.

Popoldanski finale je pri ženskah nato dobila Skistad, ki je zmagovalko kvalifikacij Svahn ugnala za 63 stotink. Tretja je bila Američanka Rosie Brennan (+ 1,82).

Johannes Hoesflot Klaebo | Foto: Guliverimage Johannes Hoesflot Klaebo Foto: Guliverimage

Klaebo potrdil premoč tudi v finalnem delu;

Pri moških pa je zmagovalec kvalifikacij Klaebo potrdil premoč tudi v finalnem delu; v trojnem domačem obračunu za zmago je bil najboljši, v finalu je rojaka Haavarda Solaasa Taugboela premagal za 1,09 sekunde, še en Norvežan Even Northug je za najhitrejšim zaostal 1,32 sekunde. Na četrtem mestu je kot prvi tuji tekmovalec končal Kanadčan Antoine Cyr.

V seštevku sezone sta današnja zmagovalec in drugouvrščena nekoliko zmanjšala zaostanek za vodilnima; pri moških je Klaebo zdaj pri 2258 točkah, vodi še en Norvežan Harald Oestberg Amundsen, danes sicer šele 11., z 2415 točkami.

Pri ženskah je Američanka Jessie Diggins po današnjem 16. mestu pri 2490 točkah, druga Svahn jih ima po novem 2388.

Najboljša Slovenca v seštevku sezone sta Anja Mandeljc (141 točk) na 69. in Miha Šimenc (162) na 78. mestu.

Današnji tekmi sta bili zadnji pred finalom sezone, ki ga bo med 15. in 17. marcem gostil švedski Falun.