Aleksa Avramović je bil s 24 točkami najboljši strelec. Foto: Dragana Stjepanovic/ABA League

Partizan je drugo četrtino dobil s 33:16, do polčasa je mestnemu tekmecu nasul kar 68 točk (68:43). Najboljši strelec je bil na koncu Aleksa Avramović s 24 točkami (za dve 5/7, trojke 3/3).

Na začetku druge četrtine je bilo 35:29, nato pa je črno-belim uspel delni izid 14:0. Avramović je sredi druge četrtine z zabijanjem povišal na 51:30, Kevin Punter je nato zadel trojko za 54:32, prednost pa je na začetku drugega polčasa dosegla celo 30 točk (73:43).

Slovenski košarkar v dresu Partizana Gregor Glas je v 14 minutah dosegel 5 točk, imel je tudi 5 podaj.

V dvorani Aleksandra Nikolića so bile tokrat spodnje vrste prazne, potem ko je bilo v sredo (na 3. tekmi finala) ob koncu tekme veliko neredov.

Izid v zmagah je 2:2, potem ko sta obe ekipi dobili svoji domači tekmi. Odločilna tekma se bo v ponedeljek začela ob 20. uri.

Liga ABA, finale, četrta tekma:
PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA (v zmagah 2:2)
112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21)
3922; Avramović 24 (5/7 za dve, 3/3 za tri), Lessort 19 (7/8 za dve), Madar 12, Smailagić in Moore po 11, Punter 9, LeDay 8, Trifunović 7, Glas 5 (1/1 za dve, 1/1 za tri) in 5 podaj v 14 minutah, Vukčević, Zagorac in Koprivica po 2; Hollins 19 (4/9 za tri), Dobrić 16, Marković 11, Wolters in Ivanović po 8, Kuzmić 6, Davidovac in Lazić po 4, Kalinić 3, Mitrović in White po 2, Lazarević 1.