Cedevita Olimpija se je tokrat (predvsem v 2. četrtini) izkazala tudi v obrambi, kjer je veliko delo opravil Alen Hodžić. V napadu je bil najučinkovitejši Jaka Blažič (na fotografiji) s 23 točkami. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija od konca januarja ne pozna poraza (prav Budućnost jo je zadnja premagala), to je bila že njena deseta zaporedna zmaga v vseh tekmovanjih. Prednost 59:37 je sicer po nekaj črnih minutah in agresivnejši obrambi Budućnosti kar hitro skopnela na 66:58, toda Olimpija je imela dovolj rešitev in predvsem razpoloženih košarkarjev, da v zadnji četrtini zmaga nikoli ni bila ogrožena. V tem tednu bo ljubljanska ekipa v Evropskem pokalu v četrtek gostila še grški Promitheas.

Navdušil predvsem nezgrešljivi Omić
Jaka Blažič je bil s 23 točkami (iz igre 8/17) prvi strelec tekme, še bolj je Stožice, kjer končno ni bilo omejitve obiska (zbralo se je 2500 gledalcev), navdušil center Alen Omić, ki je 19 točk zbral brez zgrešenega meta (iz igre 8/8), dodal pa je še osem skokov. Na koncu je zadel celo trojko in se ustavil pri statističnem indeksu 29. Pri gostih se nevarni Justin Cobbs ni preveč razigral, vseeno je bil z 21 točkami najboljši strelec svoje ekipe.

Ko je stekel met z razdalje, je bilo vse lažje
Prva četrtina (24:23) je bila izenačena. Olimpijina obramba je bila kar solidna, slabši je bil skok, saj je Olimpija v napadu le enkrat ujela odbito žogo. Tudi met z razdalje ni stekel, dokler ni Edo Murić sredi druge četrtine pri uspešnem poskusu (za 33:27) sprožil rafal Olimpijinih trojk, pri čemer je Olimpija z Zachom Augostom v peterki izkoriščala ožjo obrambo tekmeca. Dve trojki je zadel Yogi Ferrell, eno je dodal Jaka Blažič in v Stožicah je kar naenkrat zavladala drugačna energija, saj je semafor kazal 42:29.

Jurica Golemac je lahko vse bolj zadovoljen s podobo ekipe, ki jo je moral na začetku leta sestaviti na novo. Olimpija je danes v četrtem poskusu prvič v sezoni ugnala Budućnost, ključen je bil boljši met za dve točki. Olimpija je zadela 73 odstotkov poskusov, Budućnost pa 44. Foto: www.alesfevzer.com

Budućnost z 22 prišla na le osem točk zaostanka
Po domiselni akciji in podaji Jacoba Pullna je Omić (10 točk v prvem polčasu) v izdihljajih prvega polčasa zadel za lepo prednost ob odmoru 48:35. V drugi polčas so slovenski prvaki krenili z delnim izidom 11:2 in povedli za 22 točk, a so gostje po trojki starega znanca Stožic Kendricka Perryja prišli le na osem točk zaostanka. A še pred začetkom zadnje četrtine si je Olimpija spet priborila otipljivejšo prednost (71:58) za mirno nadaljevanje.