Mia Krampl bo med 40 plezalci in plezalkami edina predstavnica Slovenije v polfinalu prve tekme za svetovni pokal v novi olimpijski kombinaciji, ki je za Pariz 2024 sestavljena iz balvanov in težavnosti. Foto: Reuters

Tekmovanje na Japonskem, s katerim bo padel zastor na letošnjo sezono mednarodnih tekmovanj najvišje kakovostne ravni v športnem plezanju, sta izpustila najboljša Slovenca Janja Garnbret in Luka Potočar.

Mia Krampl je v kvalifikacijah zasedla 13. mesto. Petkov polfinale si je priborila na podlagi odličnega dosežka v težavnostnem delu kvalifikacij. Golničanka je v balvanih vpisala 18. dosežek kvalifikacij, v težavnosti pa je bila skupaj s Chaehyun Seu iz Južne Koreje tretja najboljša z višino 38+. Skupaj je dosegla izkupiček 101,6 točke.

Na startu srednih kvalifikacij sta bila tudi Vita Lukan in Anže Peharc. Vita Lukan (57,5 točke) je med 28 tekmovalkami zasedla končno 22. mesto, potem ko je bila 20. v balvanih in 18. v težavnosti. Za polfinale bi morala osvojiti vsaj 74,6 točke.

Tudi Peharc (88,5 točke) je v moških kvalifikacijah zasedel 22. mesto, v balvanih je bil sedmi, v težavnosti pa 26., na koncu pa je četrtkov polfinale zgrešil zgolj za 0,3 točke.

Kvalifikacije pri moških je dobil Američan Sean Bailey z izkupičkom 163,2 točke, pri ženskah pa je bila najboljša Japonka Ai Mori (183,2 točke). V polfinale se je uvrstilo 20 najboljših. Moški finale bo na sporedu v petek, ženski pa bo v soboto.