160469

Savšek še četrtič najboljši v Evropi

Avtor: Marko Premrl
29. 5. 2022, 13.44

Kanuist Beni Savšek nadaljuje serijo uspehov na največji tekmah. Na evropskem prvenstvu v Liptovskem Mikulašu je olimpijski prvak spet premagal vso konkurenco in osvojil svoj četrti naslov evropskega prvaka ter peto kolajno na evropskih prvenstvih, s čimer se je po številu posamičnih odličij na evropskih prvenstvih izenačil s Petrom Kauzerjem.

Na evropskih prvenstvih ima Slovenija tako že 15 zlatih kolajn, v Liptovskem Mikulašu pa je Savšek edini slovenski dobitnik odličja.

“Odlični občutki, že četrtič sem prvak. Na težki progi mi je uspela odlična vožnja, zdaj bom za nadaljevanje sezone še bolj motiviran,” je po uspehu organizatorjem še v čolnu dejal 35-letni Ljubljančan.

Luka Božič je zasedel 18. mesto, Eva Alina Hočevar pa je bila v polfinalu 11. mesto in je za las zgrešila finalni nastop.

VIR: STA

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več