[3137,2]
185255

Avtor: Rene Vidmar
26. 2. 2023, 10.33

Sobotna zmaga Schalkeja nad Stuttgartom je poskrbela za kanček upanja v sicer izjemno slabi sezoni "knapov". "Kraljevo modri" namreč po povratku med bundesligaško elito po nekončanem 22. krogu zasedajo zadnje mesto.

Schalke je tako prišel do svoje prve zmage po 9. novembru, ko je z 1:0 ugnal Mainz. Za komaj tretjo zmago v sezoni sta že v prvem polčasu zadela Dominick Drexler in Marius Bülter. Še posebej se je izkazal ravno slednji, ki je do četrtega gola v sezoni prišel po tem, ko je po podaji Rodriga Salaazarja s peto matiral Stuttgartovega vratarja Fabiana Bredlowa. Končni izid 2:1 je sicer v 63. minuti postavil hrvaški branilec Borna Sosa.

Video is not available for your country.

“Knapi” so s tem prekinili tudi strelski post, ki je trajal na zadnjih štirih tekmah.

Foto/Video: Šport TV

1

Šimundža: “Čustva so naredila svoje, lahko bi bili boljši, ampak imamo tri točke” (VIDEO)...Več