11. 2. 2024,
19.30

2 meseca, 2 tedna

Thermometer Blue 0,17

Borussia Dortmund RB Leipzig Kevin Kampl Benjamin Šeško Benjamin Šeško Bayer Leverkusen Bayern München Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 11. 2. 2024, 19.30

Nemško prvenstvo, 21. krog

Bayer zadal hud udarec Bayernu, Šeško zadel za Leipzig

Bayer Leverkusen - Bayern München | Bayer Leverkusen je v derbiju kroga s 3:0 premagal Bayern München. | Foto Reuters

Bayer Leverkusen je v derbiju kroga s 3:0 premagal Bayern München.

Bayer Leverkusen je v derbiju 21. kroga nemške buindeslige zadal hud udarec branilcem naslova, nogometašem münchenskega Bayerna in jih premagal s 3:0 in prednost na lestvici povišal na pet točk. Leipzig je gostoval v Augsburgu, Benjamin Šeško je tekmo začel v prvi postavi in v 52. minuti zadel za vodstvo gostov, tekma pa se je končala z delitvijo točk (2:2). V prvi postavi Rdečih bikov je bil tudi nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je igral do 66. minute. Šeško je igral do 73. minute. V petek je četrta Borussia Dortmund s 3:0 premagala Freiburg, tretji Stuttgart pa je v nedeljo za tretjo zaporedno zmago s 3:1 premagal Mainz.

Saarbrücken
Sportal Senzacija v Nemčiji! Tretjeligaš po Bayernu šokiral še Borussio.

V derbiju kroga sta se v soboto spopadla Bayer Leverkusen in Bayern München, ekipi, ki sta prvič v zgodovini bundeslige po 20 tekmah zbrali 50 točk ali več. Bayern je imel pred današnjo tekmo dve točki prednosti pred branilci naslova prvaka, zdaj pa je naredil še en velik korak proti osvojitvi lovorike in Münchenčane premagal s 3:0.

Ekipa Xabija Alonsa je povedla že v 18. minuti z zadetkom Josipa Stanišića, Hrvata, ki ga je Bayerju posodil prav Bayer, 1:0 pa je bil tudi izid prvega polčasa spektakla na Bay Areni. Tudi v nadaljevanju so bili domači podjetnejši, v 50. minuti je vodstvo povišal Španec Alejandro Grimaldo, končni izid pa je v peti minuti sodnikovega podaljška postavil Nizozemec Jeremie Frimpong. Za tekmo je vladalo izjemno zanimanje, prireditelji so sporočili, da bi lahko prodali tudi 180.000 vstopnic.

Bayer, ki že 31 zaporednih tekem v vseh tekmovanjih ne pozna poraza in le še za eno zaostaja za rekorderjem v tej statistiki Bayernom (32 tekem brez poraza), ima zdaj na lestvici pet točk prednosti pred četo Thomasa Tuchla. Vodilni lekarnarji pa imajo že 12 točk prednosti pred tretjeuvrščenimi tekmeci iz Stuttgarta, ki so na nedeljski tekmi ugnali Mainz s 3:1. Stuttgart je uvodna gola dosegel v izdihljajih prvega polčasa. V prvi minuti sodnikovega podaljška je zadel Maximilian Mittelstadt, v tretji pa Jamie Leweling. Na 3:0 je je v 73. minuti povišal Deniz Undav, končni izid pa je tri minute kasneje postavil Francoz Ludovic Ajorque.

Šeško spet v polno

Benjamin Šeško je zabil svoj šesti gol v bundesligi. | Foto: Guliverimage Benjamin Šeško je zabil svoj šesti gol v bundesligi. Foto: Guliverimage

Tekma v Augsburgu se za goste iz Leipziga ni začela najbolje, domači so povedli v 35. minuti, ko je mrežo Šeškovih načel Phillip Teitz. A odgovor Leipziga je bil hiter in silovit, že priti minute kasneje je podajo Davida Rauma izkoristil Lois Openda in poskrbel za izenačenje ter izid prvega polčasa. V 52. minuti pa je Dani Olmo s podajo v kazenski prostor Augsburga lepo zaposlil slovenskega zvezdnika Benjamina Šeška, ki je po strelu z glavo poskrbel za vodstvo gostov. A je bilo tudi to kratko, osem minut kasneje je za izenačenje in delitev točk poskrbel Ermedin Demirović. Omeniti velja, da je Openda v 82. zapravil strel z enajstih metrov in s tem priložnost za nadvse pomembmno zmago.

Leipzig je s 37 točkami peti na lestvici bundeslige, to pa mu prinaša mesto v ligi Europa. Do četrtega, ki zagotavlja nastop v ligi prvakov in ga zaseda dortmundska Borussia, Šeškove ločijo tri točke.

Dortmund zanesljiv

Borussia Dortmund je v petek na suveren način prišla do svoje enajste zmage v sezoni. Na domačem Signal Iduna Parku je s 3:0 premagala Freiburg. Ob zmagi je v prvem polčasu dvakrat v polno meril Donyell Malen, piko na i pa je ob visoki zmagi v 87. minuti postavil Niclas Füllkrug, ki je sicer asistiral ob prvih dveh zadetkih Dortmundčanov.

Borussia Dortmund je visoko slavila. | Foto: Guliverimage Borussia Dortmund je visoko slavila. Foto: Guliverimage