SLOVENSKI POKAL ZAKLJUČEN: Koprčanom se za tretje mesto ni izšlo (VIDEO)

Koper

Rokometaši Krke so na zaključnem turnirju slovenskega pokala v Trebnjem osvojili končno tretje mesto, potem ko so v malem finalu premagali Koper s 25:20 (10:12). V finalu sta se pomerila Trimo Trebnje in Slovenj Gradec.

Rokometaši Trima iz Trebnjega so zmagovalci slovenskega pokala. V finalu zaključnega turnirja v domači dvorani so s 35:28 (18:14) premagali Slovenj Gradec. Za Trebanjce, ki jih vodi selektor slovenske reprezentance Uroš Zorman, je to prva lovorika v zgodovini slovenskega rokometa.

Krka, ki je v petek gladko izgubila polfinalni obračun s Slovenj Gradcem, pa je v malem finalu odpravila Koprčane. Ti so precej moči porabili v petkovi tekmi proti favoriziranemu Trimu, ki so jo proti vodilni ekipe državnega prvenstva izgubili zgolj za zadetek. Tokrat so Novomeščani odločilni korak k zmagi naredili sredi drugega polčasa, ko so pobegnili na relativno varno razdaljo štirih oziroma petih golov.

Pokal Slovenije za moške - tekma za 3. mesto

???? Pokal Slovenije za moške, za 3. mesto ????‍♀RD Koperer Moški rokometni klub KRKAKA ???? sobota, 6. april, ob 14.30 ???? Trebnje, OŠ Trebnje #PokalSlovenije

Posted by RD Koper on Friday, April 5, 2024

Novomeška zasedba je uvodoma sicer povedla z 2:1, a je nato Koper hitro pobegnil za štiri gole. Dolenjci pa so vrnili s podobno mero in se vrnili v igro, v 24. minuti so izenačili na 9:9. Končnico prvega polčasa so nekoliko bolje odigrali Primorci ter se na odmor odpravili z dvema zadetkoma naskoka.

Uvod drugega dela pa je pripadel Krki, ki je znova prišla v ospredje (13:12, 14:13, 15:14), a se ji ni uspelo otresti tekmeca. Korak v to smer pa sta najprej nakazali zaporedni sedemmetrovki Veljka Stanojevića za 18:15 ter nato še gol Marka Majstorovića za 20:16 v 49. minuti. Ko je Stanojević v 54. minuti prednost Novomeščanov povečal na 23:18, so slednji prišli do dovolj velike prednosti za preostanek obračuna. Prav Stanojević je bil z 10 goli prvi strelec tekme, pri gostih je z devetimi izstopal Andraž Makuc.

* Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 300, sodnika: Humek in Škvarč.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 1, Konjevič, Bekrić 2, Moljk, Beganović, Stojanović, Zugan 3, Sanabor 3, Makuc 9 (2), Kete, Breznikar 2, Bratkovič.
* Krka: Rauh, Brajer, Blaževič, Bradeško, Majstorović 1, Muhič 1, Rašo 2, Vukić 4, Stanojević 10 (4), Rašo, Zajc 1, Nikolić 5, Lavrič, Kukman, Matko, Horvat 1.
* Sedemmetrovke: Koper 3 (2), Krka 5 (4).
* Izključitve: Koper 10, Krka 10 minut.
* Rdeči karton: Matko (51.).