Sreda, 25. 1. 2023, 21.54

EUROCUP, 12. KROG

Cedeviti Olimpiji uspel preobrat, nato pa kolaps v zadnjih minutah

1

Juventus Cedevita Olimpija | Ljubljanska zasedba je gostovala v Badaloni. | Foto Tine Ružič/Cedevita Olimpija

Ljubljanska zasedba je gostovala v Badaloni.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 12. krogu evropskega pokala doživeli še deseti poraz. Na začetku zadnje četrtine so zaostanek devetih točk sicer spremenili v prednost šestih, a v zadnjih minutah spet odpovedali v obrambi. Joventut, ki je v vrhu skupine A, je tako zmagal s 96:91. Košarkarji Olimpije so zadnji v skupini A in z le dvema zmagama za osmim mestom in končnico zaostajajo za tri zmage.

Eurocup Cedevita Olimpija Cluj Amar Alibegović
Sportal Po peklu v Beogradu zdaj lovijo zadnji vlak

Juventus Cedevita Olimpija | Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija Joventut je na prvi tekmi v Stožicah Olimpiji zadal drugi najvišji poraz v domači dvorani v zgodovini evropskega pokala (100:78), tokrat pa se je moral za dve točki precej bolj potruditi.

Prva četrtina je bila za Cedevito Olimpijo obetavna, saj so jo dobili z 21:19. V nadaljevanju so v obrambi znova igrali premalo agresivno. V drugi četrtini so dobili 29 točk in na glavni odmor odšli z zaostankom 44:48. V drugem polčasu so sicer poskrbeli za preobrat in pet minut pred koncem povedli za šest točk (85:79), nato pa je Joventut do konca tekme postavil delni izid 17:6.

Pri domačih iz Badalone je bil s 23 točkami prvi strelec Joel Parra, 18 jih je dal Simon Birgander, 15 pa Guillem Vives. Pri Ljubljančanih je s 25 točkami izstopal Yogi Ferrell. Dvomestni so bili še Josh Adams (15), Edo Murić (13), Rok Radović (12), Alen Omič (11 točk in 12 skokov) in Amar Alibegović (10). Tekmo so odigrali z vsega devetimi košarkarji. Znova je manjkal Karlo Matković.

Juventus Cedevita Olimpija | Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija "Ko pet minut pred koncem povedeš za šest, bi moral najti način za zmago. Na koncu smo naredili nekaj osebnih napak in dobili so lahke proste mete. Mi ob koncu nismo mogli zadeti. Bolje bomo morali igrati v obrambi," je razplet tekme komentiral Ferrell.

Sledi še šest tekem. V naslednjem krogu prvega februarja bodo varovanci trenerja Jurice Golemca gostili Umano Reyer iz Benetk.