Ferran Torres in Robert Lewandowski sta zagotovila Barceloni tri točke. Foto: EPA

Uvod pred 21.900 gledalci na stadionu de la Ceramica je pripadel učinkovitim španskim prvakom. V 12. minuti je Lamine Yamal z desne strani podal pred vrata, Gavi pa je z glavo poslal žogo v mrežo. Štiri minute zatem je Alfonso Pedraza izbil žogo z noge Lewandowskemu, a podal naravnost na nogo Frenkieja de Jonga, ki je z desnico povišal na 0:2.

Izjemna vrnitev rumene podmornice
Villarreal je silovito odgovoril. Juan Foyth je znižal po podaji iz kota v 26. minuti. Pet minut pred koncem prvega polčasa je izenačil odlični napadalec Alexander Sörloth po podaji Alfonsa Pedraze.

Alex Baena je poskrbel za veliko navdušenje na stadionu de la Cermaica. Foto: EPA

Zalet je rumena podmornica prenesla na začetek drugega polčasa, ko je Alex Baena z desno nogo ukanil Marc-Andreja ter Stegna.

Ferran Torres in Lewandowski zagotovila zmago Barci
Trener Barcelone Xavi Hernandez je v 63. minuti v igro poslal Ferrana Torresa in napadalec je le pet minut zatem izenačil na 3:3. Njegov prvi poskus so branilci Villarreala še blokirali, nato pa je poslal žogo v mrežo.

V 71. minuti je 16-letni Lamine Yamal prodrl po desni strani, strel najstnika je vratar Filip Jörgensen preusmeril v vratnico, na pravem mestu pa je bil Lewandowski, ki je le še podstavil levico.

Jude Bellingham se je odlično znašel v dresu kraljevega kluba. Foto: EPA

Izjemni Bellingham odločil v Vigu
Na vrhu je z maksimalnim izkupičkom madridski Real. Celta se je v petek zvečer odlično upirala na stadionu Balaidos, a na koncu izgubila z 0:1. Znova je bil mož odločitve Jude Bellingham, ki je devet minut pred koncem zadel z glavo po podaji Joseluja.

Anglež je poleti prišel iz Dortmunda, kjer ga trener Edin Terzić že močno pogreša. Na treh tekmah je dosegel štiri zadetke in je najboljši strelec španskega prvenstva.

Real je imel veliko priložnost v 68. minuti, a je Ivan Villar odbil strel Rodryga z bele točke.

Jan Oblak je na stadionu de Vallecas ohranil mrežo nedotaknejno. Foto: EPA

Sedmica madridskega Atletica
Najvišjo zmago kroga je desegel madirdski Atletico. Rayo Vallecano je na zadnji tekmi 3. kroga doživel pravi polom proti Janu Oblaku in soigralcem (0:7).

Gostje so povedli že v 2. minuti prek Antoine Griezmanna, ki je bil natančen z levo nogo. Do konca prvega dela pa sta zadela še Memphis Depay (16.) in Nahuel Molina (36.).

V drugem polčasu so gostitelji popolnoma popustili. Dvakrat je zadel Alvaro Morata (73. in 84.), ki je zamenjal poškodovanega Depaya že v 35. minuti. Natančna sta bila še Angel Correa in Marcos Llorente.