Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

STA
STA
0 09.02.2022 06:12:01

Slokarjeva z odličnim izhodiščem za napad na kolajno

Nemka Lena Dürr je postavila najboljši čas prve vožnji slaloma alpskih smučark na zimskih olimpijskih igrah v Yanqingu. Michelle Gisin iz Švice na drugem mestu zaostaja zgolj tri stotinke, Sara Hector iz Švedske na tretjem mestu 12 stotink sekunde. Na četrtem mestu je že prva Slovenka Andreja Slokar (+0,47), Ana Bucik je 14.

V finalno vožnjo, ki bo na sporedu ob 6.45 po srednjeevropskem času, sta se od štirih Slovenk uvrstili dve. Meta Hrovat in olimpijska debitantka Neja Dvornik sta odstopili in ostali brez uvrstitve.

Hrovatova je bila na svojih drugih olimpijskih igrah najboljša Slovenka v ponedeljek na veleslalomu, na katerem je osvojila sedmo mesto. Dvornikovi se olimpijski krst ni posrečil. Tako Hrovatova kot Dvornikova sta s prvo slalomsko vožnjo že končali svoje nastope na ZOI v Pekingu.

V igri za vrhunsko uvrstitev je ob Slokarjevi tudi najboljša slovenska slalomistka v tej zimi Bucikova, ki na 14. mestu zaostaja 1,56 sekunde. Bucikova je v ponedeljek v drugi vožnji veleslaloma pridobila pet mest in končala na 11. mestu. Slokarjevi se sicer veleslalom ni posrečil, saj je odstopila v drugi vožnji.

Na prvih štirih mestih po prvem delu bojev za kolajne so tekmovalke, ki niso sodile v najožji krog favoritk v boju za slalomski komplet olimpijskih medalj. Zelo dobro se je odrezala Ajdovka Slokarjeva, ki je na svojih prvih olimpijskih igrah v odličnem izhodišču za napad na svojo prvo kolajno na velikih tekmovanjih.

Slokarjeva je bila stotinko hitrejša od švicarske slalomske specialistke Wendy Holdener na petem mestu. Najboljša Američanka je Paula Moltzan na šestem mestu (+0,62).

Na postavitvi svojega trenerja Mika Daya je odstopila slalomska olimpijska prvakinja iz Sočija in štirikratna svetovna prvakinja Američanka Mikaela Shiffrin, ki je odstopila tudi na veleslalomu, prvi disciplini alpskih smučark na igrah na Kitajskem.

Slovakinja Petra Vlhova, lanska svetovna podprvakinja, ki je v tej zimi zmagala na petih od sedmih slalomov, je z zaostankom 72 stotink sekunde osma. Pred njo se je na sedmo mesto uvrstila lanska svetovna prvakinja iz Cortine d'Ampezzo Avstrijka Katharina Liensberger (+0,66). Švicarka Camille Rast na osmem mestu zaostaja že več kot sekundo (+1,18).

Vlhova bo skušala nadoknaditi zapravljeno v finalni vožnji na postavitvi svojega trenerja Maura Pinija.