0 03.05.2023 10:52:24

Se bliža konec? Vse kaže, da bodo Prekmurci iskali novega trenerja

Nikola Miljković
Ni še sprejel končne odločitve, ampak ...

Ob koncu tedna je na drugoligaškem prizorišču največ gledalcev po pričakovanjih privabil prekmurski derbi v Lendavi. Naposled se je razpletel s pravično delitvijo plena, bilo je 2:2, toda veliko bolje je kazalo Beltinčanom, ki so odigrali zelo dobrih oziroma odličnih 70 minut, kar so unovčili z dvema goloma. Po videnem v prvem polčasu bi bila lahko prednost tudi višja. V popolnosti so nadzirali potek dogodkov, toda pred končnico jim je nekdo 'ugasnil luč', nogometaši Nafte so mrk gostov znali kaznovati. V zgolj 180 sekundah so se izognili porazu, kmalu bi jim uspel celo popoln preobrat, a kljub padcu, ki jih je stal zmage, so kanarčki s svojim načinom igre pri nevtralnih opazovalcih znova pridobili nekaj dodatnih simpatij. Damjan Gajser, ki kdaj pa kdaj ne more brzdati svojega temperamenta, z mlado ekipo, v kateri je nekaj zelo obetavnih posameznikov, opravlja odličen posel. Opazna sta napredek in 'trenerjev rokopis', ampak v 'šumi' bodo po koncu prvenstva morda prisiljeni iskati novo rešitev na klopi. Za nekdanjega reprezentanta trenerstvo namreč ni poklic. Zaradi redne službe je preobremenjen, in ker ne želi biti polovičar, razmišlja o tem, da bi prednost namenil pedagoški karieri na šoli.

Že danes so sicer na sporedu štiri tekme 28. kroga. Beltinčani bodo gostili Triglav, na delu pa bo tudi vodilni dvojec – Rogaška gostuje v Ajdovščini, Aluminij v Biljah.

Pari 28. kroga, danes ob 17. uri: Primorje – Rogaška, Bilje – Aluminij, Beltinci – Triglav, Bistrica – Fužinar; jutri ob 17. uri: Krško – Rudar, Dob – Brinje Grosuplje, Jadran – Nafta, Krka - Ilirija