Amar Alibegović je prispeval 17 točk, v statistiko pa je vpisal tudi osem skokov. Foto: www.alesfevzer.com

Finale bo v petek ob 20.00, gre pa za ponovitev lanskega, ki so ga na Kodeljevem dobili zmaji z 99:80. Tudi tokrat so seveda veliki favoriti. 26. bodo zaigrali v finalu tovrstnega tekmovanja, lovoriko pa so osvojili že 21-krat. S Heliosom so Ljubljančani lani igrali tudi v finalu državnega prvenstva, kjer so bili prepričljivo boljši, prav tako so ga nadigrali na začetku letošnje sezone na superpokalu (112:85) v Škofji Loki.

Na koncu smo zmagali dokaj lahko. Začeli smo počasi in zaspano, ampak smo se pravočasno prebudili, da ni bilo težav pozneje. Pričakujemo težko tekmo. Helios ima odlično ekipo, z zelo dobrimi strelci in trenerji. Moramo se dobro pripraviti.

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije

Šenčur je odlično začel tekmo. V prvih treh minutah je povedel z 9:1, minuto pozneje pa si je priigral devet točk naskoka. Po zaspanem vstopu v srečanje so se Ljubljančani le počasi začeli prebujati. Prvo četrtino je gorenjska zasedba dobila za tri točke, v drugi pa so branilci lovorike prevzeli pobudo. Matic Rebec je v 14. minuti najprej s črte prostih metov izenačil, minuto in pol pozneje pa je organizator igre Cedevito Olimpijo popeljal v prvo vodstvo.

S petimi točkami naskoka so zmaji odšli na odmor, v tretji četrtini pa odločili dvoboj. Po treh minutah nadaljevanja so prek Alena Omića prvič povedli z dvomestno razliko, ki je narasla na 18 točk. Ljubljančani so v tretji četrtini dosegli 29 točk. Takoj na začetku zadnje so razliko povišali prek 20 točk, največ pa je znašala 26. V zadnji četrtini je na parket po daljši odsotnosti zaradi poškodbe stopil tudi Jan Kosi.

Olimpija je izza črte metala 45-odstotno (10/22), Šenčur pa le 26 (5/19). Bil je malce uspešnejši v skoku, je pa izgubil pet žog več od slovenskih prvakov, pri katerih je bil prvi strelec Amar Alibegović s 17 točkami. 15 jih je pristavil Omić. Na gorenjski strani sta bila najbolj razigrana Gaber Ožegović in Alen Malovčič, nekdanji zmaj, ki je ujel tudi deset odbitih žog, s po 14.

Blaž Mahkovic je bil prvi strelec Heliosa, ob koncu pa je tudi s črte prostih metov potrdil domžalsko zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalčani so se šestič v klubski zgodovini uvrstili v finale pokalnega tekmovanja, ki so ga osvojili leta 2007. Vrsta Dejana Jakare je upravičila vlogo favorita in tretjič v sezoni ugnala Podčetrtek. Pobudo je prevzela v prvi četrtini, ko je s serijo 10:0 povedel za devet. Hitro so Terme Olimia znižale, Helios pa si je v drugi četrtini prvič priigral dvomestno razliko. Še na začetku zadnje četrtine je vodil za več kot deset, nato pa se je Podčetrtek začel približevati.

Za nekatere je morda presenečenje, da so košarkarji Podčetrtka držali korak z nami, ampak smo skoraj ostali brez Austina, ker je imel prebavne težave. Bačvič se vrača po poškodbi, nazadnje je igral v regionalnem tekmovanju, Tunstall je igral z zvitim gležnjem. Pričakovali smo takšno tekmo in mislim, da so fantje junaško dosegli zmago.

Dejan Jakara, trener Heliosa

Štiri minute pred koncem je Simo Atanacković zadel izza črte za -3, za enak zaostanek pa je bil minuto pozneje za tri natančen še Žan Kosič. Po zapravljenem domžalskem napadu je Atanacković z dvema prostima metoma približal le na točko, a je Urban Oman odgovoril s trojko. 26 sekund pred koncem je še enkrat metal za tri, toda bil je nenatančen.

Na drugi strani je Atanacković položil, ob tem pa še izsilil osebno napako, vendar je zgrešil prosti met. Tako je v zadnjih 22 sekundah Helios vodil z 82:80. Blaž Mahkovic je nato zadel le en prosti met, napad Podčetrtka za izenačenje pa je zapravil Atanacković s koraki. Mahkovic je bil zatem natančnejši in je s prostimi meti potrdil finalno vstopnico.

Kapetan Heliosa je bil s 27 točkami prvi strelec tekme. Izsilil je kar deset osebnih napak. Austine Luke je dodal 20 točk, šestkrat je bil uspešen izza črte. Atanacković in Kosič sta bila s po 14 najboljša med varovanci Davorja Brečka. Podčetrtek je dobil skok s 44:33, a je izgubil 17 žog, medtem ko so jih Domžalčani le pet.