222973

Pri Turkih v VAR sobah odslej tujci

Avtor: Lamin Diallo
12. 4. 2024, 14.51

V zadnjih sedmih krogih turškega nogometnega prvenstva v sezoni bodo na ključnih tekmah sodelovali tuji sodniki VAR, je sporočila turška nogometna zveza (TFF). Zveza je novico objavila le malo za tem, ko so vodilni v Fenerbahčeju, ki je trenutno drugi v ligi z dvema točkama za Galatasarayem, javno podvomili o poštenosti turških sodnikov.

“Na ključnih tekmah v boju za naslov prvaka in boju za obstanek v ligi bomo od 32. kroga do konca prvenstva angažirali tuje VAR-sodnike,” so v sporočilu za javnost zapisali pri TFF.

Že ta konec tedna bodo tuji sodniki sodelovali na treh tekmah Ankaragucu – Gaziantep, Fatih Karagumruk – Fenerbahče in Alanyaspor – Galatasaray.

Pri TFF so dodali, da so sklenili dogovor z italijansko, špansko, nemško, nizozemsko in portugalsko nogometno zvezo.

Predsednik Fenerbahčeja Ali Koc je pred dnevi izjavil, da v turškem nogometu obstaja “mreža v senci, ki prek sodnikov odloča, kako bo potekalo prvenstvo”.

Istanbulski klub je v odprti vojni s TFF, minuli konec tedna pa je ekipo potegnil z igrišča že v drugi minuti finala superpokala proti Galatasarayu, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Fener je protestno začel tekmo z ekipo do 19 let, potem ko je Mauro Icardi v prvi minuti popeljal Galatasaray v vodstvo, pa so nogometaši Fenerja zapustili igrišče, tekma pa je bila prekinjena.

Tekma je bila registrirana s 3:0 za Galatasaray, Fener pa je prejel kazen v višini 115.000 evrov, še navaja AFP.

Vir: STA

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več