Blaž Tomaževič (desno) in soigralci so bili veliko boljši od zmajev. Foto: SŽ Olimpija

V mestni dvorani v Beljaku se je zbralo 2550 gledalcev, pomerila pa sta se stara znanca. Marca je Beljak v izjemno napeti četrtfinalni seriji izločil Olimpijo s 4:3 v zmagah. Za gostitelje so tokrat igrali trije nekdanji zmaji (Jean-Philippe Lamoureux, John Hughes in Blaž Tomaževič), dolgoletni član Jesenic Robert Sabolič, pomočnik glavnega trenerja Roba Dauma pa je Marcel Rodman.

Morrone v prvi tretjini odbil vse napade gostiteljev
Trener Olimpije Mitja Šivic je po zmagi nad Vorarlbergom s 6:2 v petek zvečer v Tivoliju poudaril, da Žan Us ni v pravi formi. V vratih je bil Anthony Morrone, ki pa ni bil krivec za visok poraz. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 43:21.

V prvi tretjini so imeli gostitelji premoč in več strelov na gol (17:6), toda v vratih gostov je bil dobro razpoložen Morrone.

34-letni Latvijec Arturs Kulda je potrdil zmago Beljaka. Foto: SŽ Olimpija

Luciani kaznoval veliko napako pri sodniškem metu
Težave zmajev so se začele na začetku druge tretjine, ko je bil zaradi spotikanja izključen Aljoša Crnovič. Že po štirih sekundah so Beljačani povedli, potem ko so vsi Ljubljančani skočili naprej po sodniškem metu. Od Johna Hughesa se je plošček odbil pred vrata, kjer so bili trije gostitelji sami pred Anthonyjem Morronejem. Anthony Luciani je plošček poslal med nogama vratarja Olimpije v mrežo. V 24. minuti je Felix Maxa ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Nicolas Rivett-Mattinen zabil plošček pod prečko za 2:0.

Gareffa znižal po protinapadu
V 36. minuti je Blaž Tomaževič izgubil plošček v napadalni tretjini. Miha Beričič je lepo zaposlil Josepha Garreffo, ki je zadrsal sam proti vratom in z bekhendom ukanil nekdanjega vratarja Olimpije Jeana-Philippa Lamoureauxa. Sredi najboljše predstave zmajev je Beljak izpeljal izjemen napad 35 sekund pred koncem druge tretjine. Chris Collins je na modri črti opazil Hughesa, ki je imenitno podal v prazen prostor, Collins pa je prišel sam pred Morroneja in ga matiral za 3:1.

Mrk zmajev po zadetku Neilla
V 43. minuti je Garreffa odlično zadržal plošček v napadalni tretjini in pred vrati opazil Carla Neilla, ki je le še podstavil palico za 3:2. Odgovor Beljaka je bil silovit. Najprej se je Luciani v 45. minuti spretno znašel pred vrati, podajalec je bil Tomaževič. Le 45 sekund zatem je Arturs Kulda z bekhendom povišal na 5:2 po podaji Saboliča, ko zmajem ni uspelo izbiti ploščka. Končni izid je postavil Kevin Moderer v 51. minuti.

Po reprezentančnem turnirju v Budimpešti se bo Liga IceHL nadaljevala 15. novembra, v Tivoli prihaja Asiago.