1 DOL ACH Volley OK Merkur Maribor Calcit Volley

Sreda, 11. 1. 2023, 22.30

1. DOL za moške, 13. krog

ACH Volley ostaja neporažen, spodrsljaj Pomgrada

Odbojkarska liga prvakov: ACH Volley - Ziraat Bank | ACH Volley je leto odprl z zmago v Mariboru. | Foto Grega Valančič/Sportida

ACH Volley je leto odprl z zmago v Mariboru.

Po treh tednih premora v državnem prvenstvu so se odbojkarji vrnili v boj za točke domačega tekmovanja. Neporaženi ACH Volley  se je pred tekmo lige prvakov s Perugio (11. januar) ogrel v Mariboru, kjer zmagal s 3:0 v nizih. Drugi Calcit Volley je bil na tekmi 13. kroga suveren pri Črnučanih, Fužinar Sij Metal pa je še drugič v sezoni ugnal Salonit in se s tem tudi znebil zadnjega mesta na lestvici.

Krog se je v sredo zvečer končal s tekmo med Pomgradom in Triglavom, ki so jo s 3:2 v nizih dobili slednji.

Mariborčani so na zadnji domači tekmi namučili Calcit, zato so njihovi navijači verjeli, da se lahko enakovredno kosajo tudi z branilci naslova. Nalogo jim je oteževalo dejstvo, da so igrali brez Roka Bračka in Connorja McConnella, kar se je izkazalo kot prevelik primanjkljaj.

Tekmecu so bili povsem enakovredni le v prvem nizu, v katerem so imeli kar nekajkrat prednost dveh točk, nazadnje pri izidu 20:18. Vodili so še tudi s 23:22, po izidu 23:23 pa jih je "pokopal" Mariborčan v vrstah Ljubljančanov Matej Kök, ki je dosegel dva asa za vodstvo 1:0. ACH je tudi v nadaljevanju dobro serviral, gladko dobil drugi niz, se v tretjem spet nekoliko bolj mučil, toda priložnosti za odvzem vsaj častnega niza gostiteljem vendarle ni ponudil.