Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

STA
STA
0 17.12.2023 08:11:25

Kaj se dogaja v Barceloni!? Tega si navijači niso mogli predstavljati! (video)

Nogometaši Barcelone so znova razočarali. V 17. krogu španskega prvenstva so na Mestalli v Valencii iztržili le neodločen izid 1:1.

To je tretja tekma zaporedoma v zadnjem tednu brez zmage za Katalonce. V prejšnjem krogu LaLige so doma izgubili z Girono, sredi tedna pa so skupinski del lige prvakov končali s porazom proti Antwerpnu.

Barcelono je v vodstvo popeljal Joao Felix v 55. minuti, za Valencio pa je v polno zadel Hugo Guillamon (70.).

Barcelona ima 35 točk in je tretja, Valencia pa se je utrdila na sredini razpredelnice. Real Madrid na drugi poziciji ima 39 točk -danes bo gostil Villarreal, vodilna Girona (41 točk) pa bo zaključila 17. krog v ponedeljek doma proti Alavesu.

Athletic Bilbao je v osrednjem obračunu kroga prepričljivo in zasluženo premagal Atletico Madrid z 2:0 in naredil velik korak k mestom, ki vodijo v ligo prvakov. Gostitelje je še hujšega poraza rešil Jan Oblak.

Slovenski čuvaj mreže je moral dvakrat po žogo v svojo mrežo - zadela sta Gorka Guruzeta v 51. minuti in Nico Williams v 64., ob tem pa je obranil še vsaj pet zelo nevarnih poskusov domačih, ki so imeli vseh 90 minut niti igre v svojih rokah in so tako v velikem slogu končali enoletno praznovanje 125. obletnice obstoja kluba.

Jan Oblak je po tekmi za španske medije povedal: "Igrali smo slabo, morda zaradi utrujenosti po sredini tekmi lige prvakov. Na svojem igrišču imamo povsem drug obraz kot na gostovanjih. Tako ne moremo osvojiti naslovov ali se potegovati za najvišja mesta."

Atletico Madrid, ki doma ni izgubil tekme že skoraj eno leto, je doživel tretji zaporedni neuspeh v gosteh po Barceloni in Las Palmasu. Zdaj je pri 34 točkah oziroma dveh več kot Athletic Bilbao.

Nov boleč poraz je doživela Sevilla, ki je na domačem stadionu izgubila proti Getafeju z 0:3. Takoj po tekmi je vodstvo andaluzijskega kluba sporočilo, da je brez službe na klopi ostal urugvajski trener Diego Alonso.

V klub je prišel v začetku oktobra, od 24 možnih točk v španskem prvenstvu pa jih je osvojil le pet. Sevilla pod njegov taktirko ni dobila niti ene tekme v LaLigi ali evropski ligi prvakov.

Po pisanju španskih medijev sta glavna kandidata za trenersko pozicijo pri ekipi, ki je tik nad cono izpada, Quique Sanchez Flores in Javi Gracia. To bo peta trenerska menjava v Sevilli v dobrem letu.

Značke: nogomet, španija