Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

nu
nu
1 16.04.2024 23:03:12

Kakšna drama! Liga prvakov znova spektakularna, Jan Oblak pa je s soigralci doživel boleč udarec!

profimedia
Torkov večer v ligi prvakov ponovno ni razočaral. Na povratni tekmi četrtfinala si je mesto med najboljšimi štirimi ekipami v Evropi zagotovila Borussia Dortmund, ki je s 4:2 ugnala Atletico ter pa PSG, ki je z 1:4 premagal Barcelono.

Na tekmo v Dortmundu so v boljšem položaju vstopili soigralci Jana Oblaka. Atletico je namreč z domačega terena držal prednost z 2:1, a pred rumenim zidom jim je Borussia povzročala ogromno težav.

Nemci so že v prvem polčasu preobrnili izid v dvoboju, v 34. in 39. minuti sta Oblaka iz bližine premagala Julian Brandt in Ian Maatsen. Madridčanom pa se je sreča znova nasmehnila v začetku drugega polčasa, ko je po predložku s kota nespretno odreagiral Mats Hummels in žogo poslal v lastno mrežo. Še slabše je za domačine postalo v 64. minuti, ko je za izenačenje zabil Angel Correa.

A zatem se je tekma znova začela odvijati v drugo smer, varovanci Edina Terzića so se znova prebudili in v ekspresnem času v Oblakovo mrežo pospravili še dva zadetka. V 71. minuti je bil z glavo natančen Füllkrug, tri minute kasneje pa je skozi prste slovenskega vratarja spolzel še strel Sabitzerja. Do konca tekme je Atletico zaman poskušal izsiliti podaljšek, še bolj prepričljiv poraz pa je preprečil Oblak. Atletico se je s tem porazom poslovil od možnosti, da bi sezono končal s kakšno lovoriko. To možnost pa imajo tako še naprej nogometaši Borussije, ki predstavljajo presenečenje sezone.

Drugi četrtfinalni par med Barcelono in PSG-jem se je končal z zmago Parižanov po preobratu z 1:4.

Domačini so na stadionu Montjuic iz prve tekme v Parizu branili minimalno prednost po zmagi z 2:3 in kaj kmalu jim je v boju za preboj v polfinale kazalo še bolje. Že v 12. minuti je ponovno udaril junak prve tekme Brazilec Raphinha, ki je domače navijače spravil v ekstazo. A veselje Kataloncev je bilo kmalu pokvarjeno, v 29. minuti je Ronald Araujo nespretno podrl Barcolaja in sodnik mu je odločno pokazal direktni rdeč karton. Protesti domačinov niso obrodili sadov in Barca je nadaljevala z igralcem manj, kar pa je že pred polčasom izkoristil nekdanji nogometaš blaugrane Ousmane Dembele. Za domačine pa je še huje postalo, ko je v 55. minuti z odličnim strelom z razdalje popoln preobrat pripravil Vitinha. Upi Barcelone, pri kateri je bil izključen tudi trener Xavi, so bili razblinjeni v 61. minuti, ko je enajstmetrovko po prekršku Cancela izkoristil Mbappe. Francoski zvezdnik je piko na i postavil v 89. minuti, ko je tudi dokončno odločil tekmo in svojo ekipo popeljal v polfinale.