Luka Božič. Foto: Nina Jelenc

Božič je bil spet hitrejši od olimpijskega prvaka, premagal ga je za 44 stotink sekunde, še sedem stotink je na tretjem mestu zaostal Italijan Raffaello Ivaldi.

Anžetu Berčiču, tretjemu slovenskemu tekmovalcu, članu zlate ekipe s svetovnega prvenstva v Augsburgu, se ni uspelo uvrstiti med najboljših dvajset, zasedel je 27. mesto, tako da se bo moral za polfinalni nastop boriti še enkrat.

Manj uspešne so bile slovenske kanuistke. V polfinale se je z desetim časom uvrstila le Lea Novak. Eva Alina Hočevar in Alja Kozorog sta v prvi vožnji zabeležili 29. oziroma 35. čas, neuspešni pa sta bili tudi v drugo. Kozorog se je uvrstila na 13. mesto, Hočevar pa se je vožnja povsem ponesrečila in je prehitela le eno tekmovalko.

V sobotni polfinale so se uvrstile vse kajakašice. Eva Terčelj je bila v prvi vožnji 12., v drugi pa sta si napredovanje izborili še Eva Alina Hočevar s petim in Ajda Novak z devetim časom.

Med kajakaši je bil Peter Kauzer 24. in se je v polfinale uvrstil po prvi vožnji. V drugi vožnji je najhitrejši čas postavil Martin Srabotnik in bo nastopil v sobotnem polfinalu, kar pa ni uspelo Ulanu Valantu. V kvalifikacijah prve vožnje je zasedel 52., v drugi pa 22. mesto.

Prenos sobotnih in nedeljskih finalov si bosta lahko ogledali v prenosu na TV SLO 2/MMC-ju: v soboto od 12.00 dalje, v nedeljo pa od 11.30 dalje.