Skupinska fotografija Ferrarijevega moštva po zmagi Carlosa Sainza mlajšega v Silverstonu. Foto: Reuters
Skupinska fotografija Ferrarijevega moštva po zmagi Carlosa Sainza mlajšega v Silverstonu. Foto: Reuters

Sainz je slast zmage okusil na svoji 150. dirki v kraljici motošporta – in to v Silverstonu, ki velja za zibelko motošporta. Na prizorišču, kjer so leta 1950 organizirali krstno dirko, ki je štela za svetovno prvenstvo v formuli ena.

Seznanjen sem bil - in viru zelo zaupam - z grdo epizodo, ki se je zgodila takoj po dirki v Silverstonu. Del Ferrarijevega osebja naj bi vsaj na začetku zavrnil udeležbo na podelitvi in fotografiranju. Bojim se, da to ni dober znak.

Alberto Antonini, nekdanji Ferrarijev predstavnik za odnose z javnostjo

Lep uspeh, ob katerem je bilo mogoče pričakovati obilico veselja, a realnost je bila nekoliko drugačna. Za pridušeno rajanje neposredno po dirki so poskrbeli mehaniki Sainzovega moštvenega kolega Charlesa Leclerca.

Cilj mora vedno ostati enak: moštvena zmaga!
Namreč, skupaj z njim ne razumejo taktičnih zamisli vodje moštva Mattie Binotta in njegovih pomočnikov med samo britansko preizkušnjo. Ne le, da Monačan v uvodnih krogih dirke ni smel prehiteti Sainza, pozneje mu je moštvo pokvarilo uvrstitev tudi zaradi tega, ker ga v času varnostnega avtomobila na stezi ni vpoklicalo v boks po svež komplet gum. Razlog, zaradi katerega je 24-letni Leclerc, ki je nazadnje na najvišjo stopničko v formuli ena stopil pred tremi meseci, ostal brez morebitnega boja za poln izkupiček točk. Po poročanju nekdanjega moštvenega predstavnika za odnose z javnostjo Alberta Antoninija se skoraj polovica moštva prvotno ni želela udeležiti slavnostne prireditve po koncu dirke, prav tako je želela izostati s tradicionalne skupinske fotografije. "Seznanjen sem bil – in viru zelo zaupam – z grdo epizodo, ki se je zgodila takoj po dirki v Silverstonu. Del Ferrarijevega osebja naj bi vsaj na začetku zavrnil udeležbo na podelitvi in fotografiranju. Bojim se, da to ni dober znak," je njegovo izjavo povzel portal formulapassion.it.

Antonini sicer priznava, da je zdrava tekmovalnost znotraj moštva vselej dobrodošla, saj lahko le tako ekipa skupaj z dirkači vselej napreduje. A hkrati priznava, da mora biti skupni interes vselej moštvena zmaga. Kamere so v svet sicer ponesle tudi sliko, kako Binotto po dirki ošteva Leclerca, kar je Monačan pozneje ovrgel in dejal, da v celoti sprejema moštvene odločitve.

Carlos Sainz (v ozadju Charles Leclerc) med nedeljsko dirko v Silverstonu. Foto: Reuters
Carlos Sainz (v ozadju Charles Leclerc) med nedeljsko dirko v Silverstonu. Foto: Reuters

Button: To je bila za Charlesa težka dirka
Leclerc je v kvalifikacijah dosegel tretji čas, dirko je začel z druge štartne vrste, na koncu pa se je moral zadovoljiti s četrtim mestom. V uteho mu je morda le to, da je njegov največji tekmec v letošnji sezoni Max Verstappen z red bullom dirko končal kot sedmi. "To je bila za Charlesa težka dirka. Že v uvodnem krogu si je poškodoval sprednje krilce ob trku s Sergiem Perezom, a je bil kljub vsemu zelo hiter. Sainzu je dihal za ovratnik, a znova se je zalomilo pri postanku. Tako kot v Monte Carlu. Ne vem, čigava je bila odločitev glede postanka, a dejstvo je, da mu je to uničilo dirko," je za Sky Sports Leclercov nedeljski popoldan pokomentiral nekdanji svetovni prvak Jenson Button.

Po desetih dirkah Leclerc v svetovnem prvenstvu zaseda tretje mesto. Za vodilnim Verstappnom zaostaja za 43 točk, drugouvrščeni Perez (oba Red Bull) ima devet točk naskoka. Sainz je četrti, ima 11 točk manj od moštvenega kolega. Do konca sezone je še 12 dirk, naslednja je že ta konec tedna v Spielbergu (VN Avstrije).