0 07.11.2023 11:13:18

Parakošarkarji začeli z dvema zmagama

Naši košarkarji so bili boljši tudi od aktualnega prvaka.
Zsis.si
S turnirjem v Zagrebu se je začela 16. sezona lige NLB Wheel. Po prvih štirih tekmah sezone je do dveh zmag prišla ekipa ParaSport Slovenia. Naslednji turnir bo 10. decembra v Beogradu.

V letošnji, 16. sezoni v ligi NLB Wheel tekmuje šest ekip iz petih držav. V organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije se bodo za prvaka lige pomerile: KK OSI Paramont (Črna gora), KKK Singidunum Crvena zvezda (Srbija), KKI Vrbas in KIK Zmaj Gradačac (obe Bosna in Hercegovina), KKI Zagreb (Hrvaška) in Parasport Slovenia (Slovenija). Naslov prvaka lige NLB Wheel brani KIK Zmaj, v prvem krogu pa sta bila prosta KK OSI Paramont in KKI Vrbas.

Sodelovanje z ligo ABA

Tudi tokrat se obeta tesno sodelovanje z ligo ABA, ki podpira košarkarje na vozičkih, turnirjev pa se bodo udeleževali košarkarji iz posameznih klubov lige ABA. Po prvi tekmi je sledilo uradno odprtje, ob katerem sta zbrane pozdravila Dragan Katunar, član IO Hrvaškega paraolimpijskega odbora, in Gregor Gračner, vodja tekmovanja v NLB Wheel ligi in predstavnik Zveze paraplegikov Slovenije. Košarkarja Josip Batanić (Cedevita) in Tihomir Buljan (Cibona) sta opravila žreb, ki je določil, da športna vozička, ki ju podarja NLB, d. d., prejmeta Radmilo Baranin (KK OSI Paramont) in Kristijan Čabraja (KKI Zagreb). Košarkar Cibone Tihomir Buljan je s simboličnim sodniškim metom odprl drugo tekmo turnirja.

Potek turnirja v Zagrebu

V tretji tekmi sta se pod koši srečala Parasport Slovenia in KIK Zmaj. Prvaki lanske sezone iz Gradačca so prikazali slabšo igro, okrepljena slovenska ekipa z italijanskim košarkarjem Nicolom Favrettom pa zelo dobro. Temu primeren je bil tudi rezultat prvega polčasa (44:28). V drugem polčasu je slovenska ekipa vodila že za več kot 20 točk, zatem nekoliko popustila, vendar prvo tekmo v novi sezoni dobila z rezultatom 71:55. Na drugi tekmi proti KKI Zagreb sta se ekipi v prvem polčasu izmenjavali v vodstvu, vendar je bil v zadnjih minutah Parasport le nekoliko boljši (27:23). V drugem polčasu je večino časa vodil in zasluženo slavil z rezultatom 49:59.

"Sezono smo začeli tako, kot smo si želeli. Na prvi tekmi proti lanskemu zmagovalcu lige smo razliko naredili že do polčasa in tekmo mirno pripeljali do konca. Druge tekme proti domačinom nismo odigrali najbolje, vendar smo kljub temu vodili praktično celotno srečanje in se na koncu zasluženo veselili zmage. Zelo me veseli predvsem kolektivna igra v napadu. Na prvi tekmi smo imeli kar pet dvomestnih igralcev pri strelskem izkupičku, na drugi pa štiri. Nerad govorim o posameznikih, vendar moram tokrat izpostaviti trojni dvojček Milana Slapničarja na prvi tekmi in delež centra Nicole Favretta, ki je postavil piko na i odlični igri naših krilnih košarkarjev," je po turnirju povedal trener slovenske vrste Žiga Kobaševič. (zšis-spk)