Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

doncic Ekipa24.si

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 14.07.2021 07:32:21

Je to zadnja priložnost za POGAČARJEVE TEKMECE?! Tadeja danes čaka še zadnji (?) PEKEL!

Kolesarje danes na Dirki po Franciji čaka izjemno zahteven dan v Pirenejih. V 17. etapi jih čaka 178,4 km dolga trasa od Mureta do vrha na prelazu Col du Portet. Slovenski as Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) bo branil veliko prednost pred tekmeci v lovu na drugo zaporedno skupno zmago na Touru.

Dvaindvajsetletnik s Klanca pri Komendi ima pet etap pred koncem 108. izdaje največje kolesarske dirke 5:18 minute naskoka pred najbližjimi tekmeci. Drugo mesto zaseda Kolumbijec Rigoberto Uran (EF Education-Nippo), tretji je Danec Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), ki zaostaja 5:32 minute, še sekundo več na četrtem mestu zaostaja Ekvadorec Richard Carapaz (Ineos Grenadiers).

Četudi ni pričakovati, da bo mladi slovenski zvezdnik iz rok izpustil veliko prednost, se bodo v zadnjem delu današnje etape napadi vrstili eden za drugim predvsem v luči boja za drugo mesto. Razlike so majhne, osmega Španca Enrica Masa (Movistar) namreč od drugega mesta ločita manj kot dve minuti.

Kolesarje v kraljevski 17. etapi čaka najprej okoli 115 km ravnega terena, v zadnjih nekaj več kot 60 km pa sledijo trije zahtevni pirenejski testi. Najprej bo na vrsti Col de Peyresourde (13,2 km/7,0 %). Na tem vzponu je na lanski dirki Pogačar v osmi etapi začel tlakovati pot do vrnitve in kasnejše zmage na Touru, potem ko je dan prej izgubil več kot minuto v bočnem vetru.

Tokrat po prelazu Peyresourde in spustu do Loudenviella sledi vzpon na krajši, a vseeno strm prelaz Val Louron-Azet (7,4 km/8,3 %), za konec pa bo na vrsti še sloviti Col du Portet (16 km/8,7 %) na 2215 m nadmorske višine.

Etapa se bo začela ob 12.10, končala pa okoli pet ur kasneje.