Šport > Nogomet
1048 ogledov

Mura poglobila krizo Maribora, Koper prvič izgubil

NŠ Mura Ljudski vrt Jure Banfi/sobotainfo.com
V nedeljo so bile v Mariboru, Kopru in Sežani odigrane tekme 9. kola elitne slovenske nogometne lige.

Aktualni prvaki - nogometaši Mure, so v Ljudskem vrtu premagali Maribor (1:2) ter Štajerce preskočili na lestvici. V nogometnem zakulisju je pred osrednjo tekmo devetega kroga zaokrožila informacija, da trener Mariborčanov Simon Rožman ne bo vodil svojih varovancev na dvoboju proti Sobočanom. V štajerskem klubu te novice niso želeli komentirati, obračun zadnjih državnih prvakov iz Murske Sobote in podprvakov iz Maribora pod vodstvom 38-letnega trenerja iz Štor pa se je v Ljudskem vrtu končal z zmago prekmurskih nogometašev.

Obračun pred 2.800 gledalci so bolje pričeli domači nogometaši, ki so si prvo priložnost priigrali že v peti minuti, ko se je po globinski podaji Roberta Voloderja v lepi priložnosti znašel Nino Žugelj, po njegovem strelu pa se je izkazal vratar Matko Obradović. Le dve minuti kasneje je dalmatinski vratar v dresu Sobočanov znova sijajno posredoval po kombinirani akciji Mariborčanov in zaključnem strelu Srba Ognjena Mudrinskega iz neposredne bližine.

V nadaljevanju je igra v glavnem potekala med obema kazenskima prostoroma, v "šahovski predstavi" pa se ne eni ne drugi niso priigrali nobene resne priložnosti za zadetek. Tako je bilo vse do 32. minute, ko so Mariborčani znova izpeljali nevarno akcijo, po podaji Marka Alvirja z leve strani in strelu Mudrinskega z glavo pa je bil znova na pravem mestu Obradović. Po kotu z leve strani pa so Štajerci povedli po močnem in natančnem strelu slabo pokritega Voloderja z desetih metrov.

Veselje mariborskih nogometašev je bilo kratko, le tri minute kasneje so Sobočani v svojem prvem resnem napadu izenačili na 1:1. Levji delež je opravil Amadej Maroša, ki je lepo preigral dva mariborska branilca in podal do Žige Kousa, ki je z močnim in natančnim strelom izenačil na 1:1. V končnici prvega polčasa je zagrozil še Tomi Horvat, njegov strel z roba kazenskega prostora pa je švignil mimo desne vratnice domačega vratarja Ažbeta Juga.

Mariborčani so začetku drugega polčasa obnemeli, glavni sodnik Rade Obrenović je stebru domače obrambe Nemanji Mitroviću pokazal drugi rumeni karton in pot v slačilnico. Prekmurci sprva niso unovčili številčne premoči na igrišču. Še najbližje zadetku so bili v 62. minuti, ko je bil po ostrem predložku Žana Karničnika z desne strani malenkostno prekratek Klemen Šturm. Le tri minute kasneje se je z 18 metrov za strel odločil tudi Žiga Škoflek, ki je streljal mimo desne vratnice. V končnici tekme pa so državni prvaki vendarle dosegli zmagoviti gol. Po kotu z desne strani je žoga v rame zadela Jana Gorenca in končala v mreži mariborskega vratarja Juga.

Mustafa Nukić SNL Šport Olimpija skočila na drugo mesto

FC Koper Bravo Ljubljana PLT | Avtor: Facebook Facebook

Nogometaši Kopra so Prve lige Telemach doma izgubili, prvič v sezoni. V dvoboju z vrha lestvice je zmagal ljubljanski Bravo (0:1).

Bravo in Koper sta prve uradne medsebojne tekme odigrala v prejšnji sezoni ter dvakrat remizirala brez golov in po enkrat zmagala, obakrat na svojih stadionih. Po osmih krogih te sezone sta bili moštvi na prvem in drugem mestu prvoligaške tabele. A se ekipi s ta čas najboljšima obrambama v ligi nista posvetili le temu elementu igre. Akcije so lahko gledalci videli na obeh straneh.

V 19. minuti je Maks Barišič po levi strani prodrl v kazenski prostor, nogometaši Brava so še pred strelom odbili žogo v kot. Tudi po izvedbi kota je bilo nevarno v kazenskem prostoru, a so gostje ponovno preprečili strel na gol. Domači so bili v nadaljevanju nevarni prek Kaheema Parrisa in Lamina Colleyja, nekajkrat so zapretili tudi Ljubljančani, a neposrednih strelov na gol ni v prvem delu ni bilo, v drugem pa skupaj štirje.

Odločitev o zmagovalcu je padla v 75. minuti, ko je bil uspešen po kotu in strelu z glavo obrambni igralec gostov Vanja Drkušić, ki je enega od treh strelov v okvir vrat gostov pretvoril v zadetek. Domači, ki so imeli nekoliko več žogo v posesti, so enkrat sprožili v okvir vrat. Skupaj sta imeli ekipi skoraj dvajset strelov na gol, približno polovica vsako moštvo.

ND Gorica NK Bravo Pokal Slovenije Šport Ostalo jih je osem

Tabor Sežana Aluminij PLT | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Sežanski Tabor je na stadionu Rajko Štolfa napolnil mrežo Aluminija (4:0). Kidričani so bili nemočni proti domačinom, ki so nizali napade, gostje pa niso sprožili nobenega strela v okvir vrat.

Tabor je prišel v vodstvo v 13. minuti, ko je zadel Louis Bongongui. Klemen Nemanić je pet minut po začetku drugega polčasa povišal prednost za rdeče črne na 2:0. Bongongui je svoj drugi gol na tekmi zabil v 66. minuti, tretjega pa štiri minute pred koncem dvoboja.