225200

Pavković pred drugim četrfinalnim obračunom: Ilirija je še vedno favorit

Avtor: Lamin Diallo
8. 5. 2024, 10.54

Košarkarji Šenčurja so na prvem obračunu četrfinala končnice Lige Nova KBM v gosteh proti Iliriji slavili s 75:67. Glavni trener Šenčurja je prepričan da bodo gledalci na tekmi, ki bo na sporedu na Šport TV 1, videli dobro košarko.

Šenčur si lahko mesto v polfinalu zagotovi že na drugi tekmi. Morebitna tretja tekma je predvidena 11. maja. Košarkarji Šenčurja so na prvi tekmi v Tivoliju vodili od prve do zadnje minute. Pri gostih je izstopal Alen Malovčić z 22 točkami in 15 skoki, za domače pa je 18 točk zbral Sergej Macura (7 skokov).

Trener Šenčurja Miljan Pavković je pred drugim četrtfinalnim obračunom dejal: ”Poznamo kakovost Ilirije. Še vedo smatram, da je Ilirija favorit v tej četrtfinalni seriji. Mi smo naredili en majhen korak. Dobro smo igrali na prvi tekmi, v kateri sta bili obe ekipi v nepopolni postavi. Čaka nas težka tekma proti napadalno zelo talentirani ekipi. Od prve minute moramo igrati zelo agresivno obrambo in imeti ogromno energije ter pameti v napadu. Verjamem, da bodo navijači v Šenčurju videli dobro play off tekmo.”

Šenčur bi se z zmago proti Iliriji v polfinalu pridružil Krki in Olimpiji. Četrti četrfinalni obračun poteka med moštvoma Heliosa in Podčetrtka. Na prvem obračunu so slavili košarkarji iz Domžal. Morebitna tretja četrfinalna tekma med Ilirijo in Šenčurjem je predvidena 11. maja.

Srečanje med Šenčurjem in Ilirijo si boste lahko na našem prvem programu ogledali 20:25. Vabljeni v našo družbo!