Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
30. 3. 2022,
22.02

Osveženo pred

2 leti, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Yellow 5,48

57

Natisni članek

javno mnenje anketa politika stranke Volitve 2022

Sreda, 30. 3. 2022, 22.02

2 leti, 1 mesec

Dnevna meritev moči strank: poglejte, kaj je uspelo gibanju Povežimo Slovenijo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Yellow 5,48

57

a

Po zadnjih podatkih Parsifalove raziskave o volilnih preferencah bi največ vprašanih volilo stranko SDS Janeza Janše. Med opredeljenimi anketiranci bi ji glas namenilo 28,6 odstotka vprašanih. Sledita ji Gibanje Svoboda Roberta Goloba, ki bi ga volilo 20,9 odstotka vprašanih, in SD Tanje Fajon z 9,6-odstotno podporo. Četrto je gibanje Povežimo Slovenijo, ki je prehitelo tako Levico Luke Mesca kot tudi LMŠ Marjana Šarca.

w
Novice Kaj se dogaja? To je pokazala zadnja dnevna meritev moči strank.

Kako kaže strankam, raziskovalci ugotavljajo vsak delovni dan, dan za tem, ko so podatki dodani v večdnevno meritev, pa jih na Siol.net predstavimo. 

a | Foto: Dodatne podatke o izvedbi raziskave si preberite tukaj.

Kot je razvidno s spodnje grafike, v kateri so zajeti zgolj opredeljeni anketiranci, kar omogoča primerjavo z volitvami, se je v primerjavi z zadnjo meritvijo moči strank, ki smo jo objavili včeraj, podpora SDS povečala za eno odstotno točko, Gibanju Svoboda pa zmanjšala za 0,7 odstotne točke. Podpora SD je upadla za 1,7 odstotne točke.

Gibanje Povežimo Slovenijo skočilo na četrto mesto

Četrto je gibanje Povežimo Slovenijo, ki so mu namerili 6,1-odstotno podporo, kar je 1,7 odstotne točke več kot v zadnji meritvi. Na petem mestu je s šestimi odstotki tokrat Levica Luke Mesca, ki ji je podpora upadla za 0,9 odstotne točke. Sledita ji LMŠ Marjana Šarca, ki je s 5,5 padla na 5,3 odstotka, in NSi Mateja Tonina, ki je s 4,3 zrasla na 4,6 odstotka. 

f
Novice Dnevna meritev moči strank: nastale so spremembe

Stevanović blizu parlamentarnega praga

Med strankami, ki so ostale pod parlamentarnim pragom, med njimi so tudi SAB Alenke Bratušek, SNS Zmaga Jelinčiča in DeSUS Ljuba Jasniča, pa tokrat najbolje kaže stranki Resni.ca Zorana Stevanovića, ki ji podpora raste. Trenutno se je ustavila pri 3,7 odstotka.

Kakšni so deleži posameznih strank z upoštevanjem vseh anketirancev, tudi tistih, ki ne bi šli na volitve ali pa še ne vedo, koga bi volili, si lahko ogledate v spodnji grafiki.

a | Foto: Med anketiranci, ki bi se zagotovo udeležili volitev, takšnih je bilo 467, vodi SDS, sledijo pa ji Gibanje Svoboda, SD in LMŠ. 

a | Foto:

Obeta se višja volilna udeležba kot na zadnjih volitvah

Naslednjih parlamentarnih volitev se namerava zagotovo udeležiti 60,4 odstotka anketirancev, je še pokazala raziskava. To je več kot na zadnjih parlamentarnih volitvah, ko je bila volilna udeležba 52,6-odstotna.

a | Foto:

c
Novice Dnevna meritev moči strank: te štiri bi ostale izven parlamenta
Ne spreglejte