0 19.03.2024 10:28:30

Le še finalni turnir v Stožicah

Slovenski košarkarji so nudili dober odpor večkratnemu prvaku lige.
NLBWHEEL
Po treh krogih, v Zagrebu, Beogradu in Podgorici, so ekipe, ki igrajo v regionalni ligi košarke na vozičkih NLB Wheel, v nedeljo v Banjaluki odigrale četrti krog.

V dvorani Športnega centra Borik so se pomerile Paramont (Črna gora), KKK Singidunum-Crvena zvezda (Srbija), KKI Vrbas (Bosna in Hercegovina) in Parasport Slovenia (Slovenija), medtem ko sta bili prosti KKI Zagreb (Hrvaška) in KIK Zmaj Gradačac (BiH). To je bil zadnji turnir rednega dela, ki ga je slovenska ekipa ParaSPort Slovenia končala na drugem mestu.

V polfinale so se uvrstili KKI Vrbas, KIK Zmaj Gradačac, ParaSport Slovenia in KK OSI Paramont. Polfinale bo 20. aprila v Gradačcu, finalni turnir, tam bosta igrala tudi KKK in KKI Zagreb, pa bo 18. maja v Ljubljani. Polfinalna para turnirja v Gradačcu sta KKI Vrbas – KK OSI Paramont in ParaSportSlovenia – KIK Zmaj Gradačac.

V prvi tekmi četrtega kroga sta se srečali domača ekipa KKI Vrbas in Parasport Slovenia. Prvi polčas je pripadel slovenski ekipi, ki je vodila vse do zadnje minute, nakar so domačini izenačili in polčas dobili z 38:36. V drugem polčasu je bila boljša domača ekipa in tekmo dobila z rezultatom 82:70. Sledila je druga tekma, v kateri sta se pomerili KKI Vrbas in KKK Singidunum. Favorizirani domačini so že ob zaključku prvega polčasa vodili s 37:23, z uspešno igro nadaljevali in tekmo suvereno dobili z rezultatom 70:41. V tretji tekmi sta se udarila KK OSI Paramont in Parasport Slovenia. Boljšo igro je prikazala slovenska ekipa, ki je po rezultatu prvega polčasa (27:39) z uspešno tekmo nadaljevala in srečanje zaključila s 54:68.

"Redni del sezone je zaključen, končali smo ga na drugem mestu, saj smo ravno v zadnjem krogu doživeli prvi poraz. Veseli dejstvo, da smo bili tudi na tej tekmi konkurenčni in praktično vso tekmo pretili Vrbasu, pa tudi to, da smo vse druge tekme dobili suvereno. Zdaj se sezona začenja ponovno, prostora za napake ni več, v polfinalu bo naš nasprotnik ekipa iz Gradačca. Kljub zmagi proti njim v rednem delu naj bi vloga papirnatega favorita še vedno pripadala Zmaju, vendar želimo dokazati, da odloča igrišče, in ne papir," je po tekmovanju v Banjaluki povedal Žiga Kobaševič, trener ekipe ParaSportSlovenia.

Tekme so sodili Mia Dojčinović (BiH), Hrvoje Pencinger (Hrv) in Mitja Dečman (Slo), delegat je bil Damir Kunosić (BiH). Generalni in zlati pokrovitelj je Nova Ljubljanska banka, ki je tudi v novi sezoni ligi namenila dva košarkarska vozička, srebrni pokrovitelj je Bauerfeind, medijski pa Košarka.si

Šest ekip, pet držav

V letošnji, 16. sezoni v Ligi NLB Wheel tekmuje šest ekip iz petih držav. V organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije se za prvaka merijo: KK OSI Paramont (Črna gora), KKK Singidunum Crvena zvezda (Srbija), KKI Vrbas in KIK Zmaj Gradačac (obe Bosna in Hercegovina), KKI Zagreb (Hrvaška) in Parasport Slovenia (Slovenija). Naslov prvaka Lige NLB Wheel brani KIK Zmaj.

Liga NLB Wheel, 4. krog, 17. marec
KKI Vrbas – Parasport Slovenia 82:70 (12:21, 26:15, 20:16, 24:18)
KKI VRBAS: Hujić 13, Duvnjak 0, Kuzmanović 1, Štimac 24, Demirović 21, Modronja, Nedić 0, Purić 7, Švraka 16, Čejvan, Brkić. Trener: Matić.
PARASPORT SLOVENIA: Kuduzović 23, Lokar 2, Ceglar, Musić 13, Arh, Povše, Bojanec 2, Gračnar 0, Favretto 13, Škorjanc 8, Slapničar 9. Trener: Kobaševič.

KKI Vrbas – KKK Singidunum Crvena zvezda 70:41 (23:5, 14:18, 18:10, 15:8)
KKI VRBAS: Hujić, Kuzmanović 0, Štimac, Modronja 7, Demirović, Ritan 4, Sikima 6, Nedić 0, Purid 2, Švraka 25, Čejvan 14, Brkić 12. Trener: Matić
KKK SINGIDUNUM CRVENA ZVEZDA: Maksimović 8, Srdić 0, Cvijanović 6, Vezmar 0, Dirković 21, Jovanović, Vukašinović, Mitrović 2, Jeremić, Rebrenović, Živanović 4 , Makulović. Trener: Kuzmanović.

KK OSI Paramont – Parasport Slovenia 54:68 (11:22, 16:16, 13:12, 14:18)
KKI OSI PARAMONT: Baranin 0, Pepić 2, Husović 0, Nokić, Nikolić, Murić, Aziraj 12, Mišurović 4, Rekanović 28, Čolić 8. Trener: Nikolić.
PARASPORT SLOVENIA: Kuduzović 22, Lokar 2, Ceglar 4, Musić 10, Arh, Povše, Bojanec 0, Gračnar 0, Favretto 15, Škorjanc14, Slapničar 1. Trener: Kobaševič

Vrstni red rednega dela: 1. KKI Vrbas 10 točk, 2. Parasport Slovenia 9, 3. KIK Zmaj Gradačac 8, 4. KK OSI Paramont 7, 5. KKI Zagreb 6 , 6. KKK Singidunum Crvena zvezda 5