D'Angelo Russell je s predstavo sezone poskrbel za 35. zmago Jezernikov na 65. tekmi rednega dela Lige NBA, s čimer je LAL na devetem mestu Zahoda. Foto: Reuters

D'Angelo Russell je odločil tekmo z metom iz skoka 5,9 sekunde pred koncem. V zadnjem napadu na tekmi je Spencer Dinwiddie blokiral met Damiana Lillarda za zmago gostov. Russell je s 44 točkami izenačil svojo najučinkovitejšo predstavo v karieri, potem ko je zadel kar devet trojk, ob tem je podelil še devet podaj. V zadnji minuti in 13 sekundah je številka 1 Lakersov natresla Bucksom kar osem točk!

Pri gostiteljih je tekmo zaradi bolečin v levem gležnju presedel superzvezdnik LeBron James, ki je letos izpustil že devet tekem.

Pri Milwaukeeju je Janis Andetokumbo prispeval trojni dvojček (34 točk, 14 skokov in 12 podaj), Lillard je dosegel 28 točk, od tega osem v zadnji četrtini, a vseeno nista zmogla preprečiti drugega zaporednega poraza Jelenov.

Favoriti z Vzhoda so zaostajali vse od začetka 2. četrtine, a slabe tri minute pred koncem so znova prevzeli vodstvo. Po trojki Lillarda pod prekrškom so povedli s 118:112, na semaforju pa je bilo manj kot dve minuti. A sledila je trojka Hačimure, nato pa Russllov niz osmih točk za dramatično zmago.

Gobert pokazal sodniku, da je podkupljen

Nad sodniki razočarani Rudy Gobert si je dal duška in tudi vnaprej sprejema kazen Lige NBA. Foto: Reuters

Milwaukee je zdrsnil na tretje mesto Vzhoda, saj je petkov košarkarski večer že prinesel zmago Clevelanda nad drugo ekipo Zahoda Minnesoto, a šele po podaljšku. Gostje so bili pred zmago, a so Cavaliersi izsilili podaljšek, v katerem so suvereno slavili s 113:104.

A glavni dogodek se je zgodil ob izteku rednega dela, ko je Rudy Gobert storil šesto osebno napako, bil s tem izključen, a je še ostal na parketu in sodniku Scottu Fosterju s prsti pokazal, da je podkupljen. Potezo je videla sodnica Natalie Sago in Francozu izrekla tehnično napako, ki je gostiteljem omogočila izenačenje za podaljšek s prostega meta.

Po tekmi Gobert ni ovinkaril in zanikal ali se izgovarjal, temveč je še podkrepil obtožbe, češ da imajo stave v živo velik vpliv na razplet tekem tudi v Ligi NBA.

Kakšna bo kazen lige?

"Spet bom ugriznil v to in bom 'bad guy'" je dejal Gobert in v nagovoru medijem nadaljeval: "Sprejel bom kazen, vendar mislim, da to škodi naši igri. Vem, da so stave, ki postajajo vedno večje, vendar to ne bi smelo biti tako."

Pomočnik Minnesote Micah Nori, ki je vodil Timberwolvse namesto tik pred tekmo obolelega trenerja Chrisa Fincha, je v odzivu kritiziral Gobertovo vedenje in nespametno tehnično napako, ki je Clevelandu omogočila na koncu zmago. Goberta zdaj bržkone čaka kazen Lige NBA, ocenjujejo mediji v ZDA.