Ladja Titanik, ki je potonila okoli 600 kilometrov južno od obale Nove Fundlandije, še vedno buri domišljijo. Foto: Reuters
Ladja Titanik, ki je potonila okoli 600 kilometrov južno od obale Nove Fundlandije, še vedno buri domišljijo. Foto: Reuters

Palmer je tovrstni projekt prvič zagnal pred desetimi leti, a je te načrte leta 2015 opustil. V sredo pa je na predstavitvi v sydneyjski operi znova zatrdil, da bo njegovo podjetje Blue Star Line zgradilo "ladjo ljubezni in vrhunskega sloga ter razkošja", za prejšnje spodletele načrte pa okrivil svoja različna zanimanja in pandemijo covida-19, saj je skušal projekt znova zagnati tudi leta 2018, a ga je štiri leta pozneje spet opustil.

Zatrdil je, da mu bo tokrat res uspelo in da ljudje lahko zaupajo v njegov načrt, saj ima zdaj "veliko več denarja". 70-letnik je dejal: "Lahko bi le ležal na kavču in užival v brezdelju. Lahko pa zgradim Titanik. To je veliko bolj zabavno kot sedeti doma in le šteti denar."

Kot poroča Guardian, še išče ladjedelnico, ki bi lahko v začetku prihodnjega leta začela graditi ladjo, ki se bo tako kot tragični Titanik leta 1912 na prvo plovbo odpravila iz britanskega pristanišča Southampton v New York. Krstna plovba je predvidena junija leta 2027, s tem pa bi obogatila ponudbo razkošnih križarjenj za petičneže.

Bo Clive Palmer v tretjem poskusu le uresničil svoj sen? Foto: EPA
Bo Clive Palmer v tretjem poskusu le uresničil svoj sen? Foto: EPA

Palmer predvideva, da ga bo 56.000 ton težka ladja stala med 500 milijoni in milijardo dolarjev, zato že išče druge vlagatelje. Med prvimi se je javila finsko podjetje Deltamarin.

Tudi plesna dvorana in turška kopel

Čeprav se projekt še ni začel uresničevati, je Palmer predstavil podrobne 3D-načrte Titanika II in renderje, kako bo videti vseh devet nadstropij ladje. Zatrdil je, da bo k projektu privabil "najboljše oblikovalce in strokovnjake za ladje križarke". Zamislil si je namreč, da bo imela nova različica tragične čezoceanke popolnoma enako notranjost in razporeditev kabin kot prvotna ladja. Na njej tako ne bodo manjkali niti znamenita plesna dvorana, bazen in turška kopel.

Titanik je, kot je znano, potonil na prvi plovbi čez Atlantski ocean 15. aprila leta 1912, zanj je bil usoden trk v ledeno goro. V nesreči je umrlo okoli 1500 ljudi.