Tamara Zidanšek je turnir v Kolumbiji izkoristila za generalko pred zgodovinskim dvobojem v pokalu Billie Jean King prihodnji teden v Kopru med Slovenijo in Romunijo. Foto: EPA

21-letna Američanka, ki se je prebila na 116. mesto lestvice WTA, kar je njena najboljša uvrstitev v karieri, je hitro povedla z 2:0, a je Konjičanki uspelo izenačiti na 3:3. Ključen je bil brejk v osmi igri, nato pa je Stearnsova zaključila uvodni niz v deveti igri na svoj servis.

Odlična igra v drugem nizu
Najboljša slovenska igralka je tudi v prvi igri drugega niza oddala začetni udarec, nato pa se je prebudila in osvojila štiri igre zapored. Američanka je popustila in v osmi igri še tretjič izgubila servis.

Preslab servis v ključnih trenutkih
V odločilnem nizu je bil izid izenačen na 2:2, potem pa Zidanšek ni osvojila nobene igre več. V peti in sedmi igri je izgubila servis.

Končno razmerje v točkah je bilo 88:85 v korist Američanke, ki se bo v sobotnem polfinalu srečala z Rusinjo Kamilo Rahimovo.

Tamara Zidanšek je v preteklih letih zelo dobro igrala na turnirju v glavnem mestu Kolumbije, ki poteka na nadmorski višini 2625 metrov. Leta 2019 se je uvrstila v četrtfinale, leta 2021 pa je v finalu izgubila proti domačinki Camili Osorio.