Videti je, kot bi speča deklica odpirala oči Odkrito.si

Kraljevsko! Brez težav ni šlo, na koncu pa ...

nu
nu
47 13.05.2024 08:47:26

Obramba leta?! Oblak je z norim posredovanjem utišal vse, ki ga selijo iz Atletica (video)

Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak se je izkazal z izjemno obrambo.

Nogometaši madridskega Atletica, katerega barve nosi tudi slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, so v 35. krogu španskega prvenstva doma z 1:0 premagali Celto. S tem so se utrdili na četrtem mestu prvenstvene lestvice tri kroge pred koncem, kar prinaša nastop v ligi prvakov.

Edini gol za Madridčane je v 84. minuti dosegel Rodrigo de Paul, Oblak je branil celo tekmo. In to kako! V 59. minuti, ko je bil izid 0:0, so nogometaši Celte krenili v hiter protinapad, Iago Aspas pa se je znašel pro Oblakom. Mnogi so sicer že videli vodstvo Celte, a se je z izjemno reakcijo in obrambo rešil Oblak. Mnogi so ob tem posredovanju zapisali, da je šlo za obrambo leta. Atleti so po zmagi v dobrem položaju, da bodo prihodnjo leto igrali v ligi prvakov. Na četrtem mestu la lige imajo 70 točk, osem več od petouvrščenega Athletic Bilbaa.

Na vrhu španskega prvenstva je sicer Real Madrid, ki si je že priboril naslov prvaka, z 90 točkami. Druga je Girona s 75, tretja Barcelona ima s tekmo manj 73 točk. V spodnjem delu lestvice sta znana že dva potnika za drugo ligo, to sta Granada (21) in Almeria (17).

Značke: jan-oblak, atletico