181435

Liga Nova KBM: Šenčur v napadalni tekmi za točko boljši od Rogaške

Avtor: Kenny Jan
15. 1. 2023, 20.26

Košarkarji Zlatoroga Laško so v 14. krogu lige Nova KBM v gosteh premagali Ggd Šenčur z 92:91 (23:24, 55:48, 76:69).

Glede na lestvico je v Šenčurju prišlo do presenečenja, a ekipe so z izjemo Krke in Heliosa tako izenačene, da o kakšni senzaciji v Šenčurju ne more biti govora. Gosti iz Laškega so do četrte zmage v sezoni prišli povsem zasluženo, saj so vodili večji del tekme, največ po zaslugi uspešnih metov za tri točke. V prvem polčasu so imeli odstotek trojk večji od 50, približno tak odstotek držali tudi do zadnje četrtine, v kateri se jim je met nekoliko ustavil, česar pa domači niso povsem izkoristili.

Gostitelji so vodili le na začetku tekme, prednost osmih točk je celo obetala zanesljivo zmago. Toda nato so se prebudili tudi Laščani, z odličnim metom so prednost izničili, prešli v vodstvo, vodili pa vse do konca.

Domači so se jim nekajkrat približali, v zadnjih sekundah pa celo imeli priložnost za izenačenje. Dino Murić bi lahko tri sekunde pred koncem z uspešno izvedenimi tremi prostimi meti domačim priboril podaljšek, vendar je zgrešil že prvega. Zadnjega je nato poskušal zgrešiti namerno, a se mu tudi ta poteza ni posrečila, dosegel je namreč koš za izid 91:92. Nato je na nasprotni strani dva prosta meta zgrešil Jan Copot, toda gostiteljem je zmanjkalo časa.

Pri zmagovalcih je bil s 24 točkami najučinkovitejši Adrio Ramone Bailey, Copot jih je dodal 19, Gorenjci posebej razpoloženih strelcev niso imeli.

V naslednjem krogu bo Zlatorog gostil Helios, Ggd Šenčur pa bo gostoval pri Rogaški.

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več