Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

nu
nu
0 17.03.2024 09:10:17

Bo Oblak preprečil načrte Barci? Real vse bližje cilju, Katalonci pa v lov na drugo mesto španske lige!

Nogometaši Real Madrida so pred štirinajstdnevnim reprezentančnim premorom vpisali dvaindvajseto zmago v španskem prvenstvu, tako da bodo v zadnjih devet krogov LaLige krenili z lagodno prednostjo pred zasledovalci.

Real Madrid je na gostovanju v Pamploni premagal Osasuno. Dva zadetka je dosegel Vinicius (4., 64.), po enega pa sta prispevala Dani Carvajal (18.) in Brahim Diaz (61.). Za domače je v sedmi minuti na 1:1 zadel Ante Budimir, v sodnikovem podaljšku pa je končni izid 4:2 postavil Iker Munoz.

Vinicius Junior je na El Sadarju prejel peti rumeni karton, kar pomeni, da bo izpustil naslednjo tekmo konec marca proti Athletic Bilbau in bo trenerju Carlu Ancelottiju prvič na voljo šele 9. aprila na prvi tekmi četrtfinala lige prvakov proti Manchester Cityju.

Real Madrid ima deset točk prednosti pred drugouvrščeno Girono, ki je v soboto zabeležila že četrti poraz na zadnjih šestih tekmah. Tokrat je izgubila na gostovanju pri Getafeju, dvoboj pa je z zadetkom v 33. minuti odločil Yellu Santiago.

Tretja na lestvici španske lige je Barcelona, ki pa jo danes čaka derbi kroga na stadionu Wanda Metropolitano. Dvoboj z Atleticom iz Madrida se bo začel ob 21. uri, Katalonci bodo v primeru zmage zaostanek za vodilnim Realom zmanjšali na osem točk, Jan Oblak in soigralci pa pred to tekmo za Realom zaostajajo že za velikanskih 17 točk.

Značke: španija, atletico, real