Rok Kronaveter ne bo smel igrati v naslednjem krogu proti Bravu. Ivan Novoselec in soigralci imajo precej ugodnejši razpored do konca prvenstva. Foto: www.alesfevzer.com

Ekipi sta pokazali zelo dobro predstavo, obe sta pokazali željo po napadih. Gostitelji so imeli več lepših priložnosti. Igrali so precej bolj odprto kot na derbiju proti Olimpiji, ki so ga pred tremi tedni dobili z 1:0.

Zadnji trije tedni Prve lige bodo zelo napeti. Rumene kartone so prejeli Rok Kronaveter, Martin Milec in Jan Repas, ki naslednjo soboto v Šiški proti Bravu ne bodo smeli igrati. Koprčane že v petek čakajo Radomlje na Bonifiki.

Mudrinski izkoristil drugo veliko priložnost
Vijoličasti so ob glasni podpori s tribun odločno začeli. V 10. minuti je Martin Milec našel Roka Kronavetra, ki je z glavo usmeril do Ognjena Mudrinskega. Najboljši strelec Prve lige je silovito sprožil z volejem, žoga pa je zletela malce mimo vrat.

V 26. minuti je Jan Repas preigraval na desni strani kazenskega prostora in podal proti Mudrinskemu, ki je z desnico preusmeril žogo v mrežo. To je bil že 16. zadetek ostrostrelca v tej sezoni.

Osuji izenačil po akciji Colleyja
Koper je izenačil v 35. minuti. Prodrl je Lamin Colley, njegov strel je blokiral Gregor Sikošek, po odbitku pa je v kazenskem prostoru do žoge prišel Bede Osuji, ki je z natančnim strelom z desnico izenačil na 1:1.

V dinamičnem drugem polčasu mreži mirovali
Tudi v drugem polčasu se je v napadu Maribora vse vrtelo okoli Mudrinskega, ki je v 47. minuti zapretil po podaji iz kota, a je Ivan Novoselec njegov strel blokiral in žoga se je odbila v kot.

V 71. minuti je bil po kotu najvišji v skoku Max Watson, žoga je že letela proti mreži, ob vratnici pa jo je pred golovo črto izbil Karlo Bručić.

Žužek zapravil lepo priložnost
Koprčani so imeli veliko priložnost v 76. minuti, ko je po kotu sam ostal Žan Žužek, vendar ni zadel praznih vrat, vratar Menno Bergsen ne bi uspel posredovati.

Trener Zoran Zeljković se je veselil točke. Koprčani imajo še vedno možnost za dvojno krono. Foto: www.alesfevzer.com

Golubović odbil strel Žuglja
Četrt ure pred koncem je vstopil Nino Žugelj, ki je imel najlepšo priložnost za vijoličaste v 78. minuti. Sam se je znašel pred vratarjem Adnanom Golubovićem, ki pa je odlično posredoval.

Trener Maribora Radovan Karanović je zelo dolgo čakal z drugo menjavo. Ljubljenec občinstva Marcos Tavares je vstopil šele v 89. minuti.

Mariborčane čakata še dve neugodni gostovanji
Maribor do konca prvenstva čakajo še gostovanje pri Bravu, domača tekma z Aluminijem in gostovanje pri Muri, Koprčane, pri katerih zaradi kartonov v Ljudskem vrtu ni igral Ivica Guberac, pa domača obračuna s Taborom in Radomljami ter gostovanje pri Bravu.

Karanović: Vsake tekme ne more rešiti Mudrinski
Zadetka s tekme Maribor - Koper

Radomlje z zmago v Sežani potrdile obstanek
V obračunu ekip z dna lestvice so nogometaši iz Sežane lovili rešilne točke, a so izgubili proti Radomljam z 1:2. To pomeni, da so si Radomlje že zagotovile obstanek med elito. Gostje so si tri točke priigrali prav v zadnjem napadu na tekmi.

Začetek je pripadel gostiteljem, ki so si pripravili nekaj priložnosti. Pri gostih je bil Ivan Šarić v prepovedanem položaju, v 10. minuti pa bi lahko Tabor povedel, saj je vratar gostov Tim Velić slabo posredoval in zgrešil žogo, toda po strelu Denisa Kouaoja je bil na golovi črti Til Mavretič in žogo odbil v polje.

Tri minute zatem je še večjo napako naredil tudi domači vratar Jan Koprivec. Pri izbijanju žoge jo je podal na nogo Tomislavu Mrkonjiću, ki je domačega vratarja spretno preigral in iz bližine zatresel mrežo.

Po pol ure igre je bil Kalcer blizu povišanju vodstva, toda žoga je po nevarnem strelu Sandija Nuhanovića zletela tik ob desni vratnici.

Mavretič izenačil s peto
V drugem polčasu so bili nekoliko dejavnejši domači. Po kotu v 59. minuti je podajo nekaj metrov od vrat sprejel Mavretič in žogo spretno s peto preusmeril proti vratom, tako da je presenetila gostujoče branilce in tudi vratarja Velića ter končala v mreži.

Guzina najprej v vratnico, v 94. minuti pa v polno
Ekipi sta imeli nato še po eno veliko priložnost. Najprej je za Radomlje Gedeon Guzina v 78. minuti po lepem prodoru in preigravanju v kazenskem prostoru z osmih metrov zadel vratnico, tik pred koncem rednega dela pa je pri domačih Mateo Monjac po kotu neposredno meril na vrata, a je bil vratar Velić dovolj pozoren in je žogo odbil.

Ko je že kazalo, da bo ostalo pri 1:1, pa so gostitelji vse stavili na napad. Izgubili so žogo, v protinapad je popolnoma osamljen pobegnil Guzina in matiral Koprivca za 2:1.