Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

0 26.11.2022 22:08:16

Ure resnice za Argentino je konec! Morala je zmagati, končalo se je z ...

To tekmo je svet čakal več dni.

Argentina - Mehika 2:0 (0:0)
* Stadion Lusial Iconic, gledalcev 88.966 sodniki: Orsato, Carbone, Giallatini (vsi Italija).
* Strelca: 1:0 Messi (64.), 2:0 Fernandez (87.).
* Argentina: D. Martinez, Montiel (od 63. Molina), Acuna, Otamendi, L. Martinez, de Paul, di Maria (od 69. Romero), Guido (od 57. Fernandez), Mac Allister (od 69. Palacios), Messi, Martinez (od 63. Alvarez).
* Mehika: Ochoa, Araujo, Montes, Moreno, Gallardo, Alvarez (od 67. Jimenez), Herrera, Guardado (od 42. Gutierrez), Chavez, Vega (od 67. Antuna), Lozano (od 73. Alvarado).
* Rumeni kartoni: Montiel; Araujo, Gutierrez, Herrera, Alvarado.
* Rdeč karton: /.

Nogometaši Argentine so v tekmi 2. kroga skupine C na svetovnem prvenstvu v Katarju premagali Mehiko z 2:0 (0:0). V prvi tekmi te skupine je Poljska premagala Savdsko Arabijo z 2:0 (1:0).

Argentinci so se po nepričakovanem porazu v prvem krogu s Savdsko Arabijo znašli v težkem položaju, morebiten nov poraz bi jim zaprl vrata v osmino finala. A po neprepričljivem prvem polčasu so v drugem nadigrali tekmece, z zadetkoma Lionela Messija (66.) in Enza Fernandeza (87.) pa so se vrnili v boj za napredovanje.

Argentinci si niso smeli privoščiti še enega poraza, saj bi ta že pomenil slovo od nadaljevanja SP. A tudi točka bi bila le rešitev v sili. Selektor Lionel Scaloni je v primerjavi s prvo tekmo naredil pet sprememb v prvi postavi, že od začetka so zaigrali Lisandro Martinez, Marcos Acuna, Gonzalo Montiel, Alexis Mac Allister in Guido Rodriguez.

V prvem polčasu je bila igra predvsem taktična in z izjemno malo priložnostmi. Mehičani so uspešno omrtvili Argentincev, sami pa niso imeli pretiranih napadalnih ambicij. Tako si je vsaka ekipa pripravila le po eno pravo priložnost, prvi strel v okvir vrat so statistiki zabeležili šele v 35. minuti. Takrat je Lionel Messi z desne strani poskusil z neposrednim prostim strelom, a je vratar Guillermo Ochoa poskus ubranil. Deset minut pozneje pa je na drugi strani prav tako s prostega strela Alexis Vega s kakšnih 25 metrov tudi dobro meril, a je bil tudi Damian Martinez zbran.

Prvih 20 minut nadaljevanja je bilo podobnih, Mehičani so zapirali igro, Argentina je imela priložnost Messija s prostega strela, a je žoga zletela visoko čez gol.

Je pa nato prvi argentinski zvezdnik poskrbel za olajšanje v 66. minuti. Podajo Angela di Marie z desne strani je na sredini dobro sprejel in žogo z 20 metrov poslal mimo treh Mehičanov, vratar Ochoa pa je bil prekratek, da bi jo ujel.

Zadetek je sprostil Argentince, ki so prevzeli pobudo, Mehika pa ni imela pravega odgovora in tudi ne pravega strela na gol. Dokončno pa je bil dvoboj odločen v 87. minuti, ko je Messi z leve podal Enzu Fernandezu, ta pa je s kakšnih 14 metrov neubranljivo poslal žogo v zgornji kot vrat Ochoe.

Po dveh krogih vodi Poljska s štirimi točkami, po tri imata Savdska Arabija in Argentina, eno pa Mehika.

Značke: nogomet, sp