izgredi

Sobota, 18. 12. 2021, 8.18

Francoski pokal

V Parizu huligani prekinili tekmo, znova vpleteni ultrasi Lyona

Sodnik je moral prekiniti tekmo francoskega nogometnega pokala med ekipama Paris FC in Olympique Lyon zaradi neredov na tribunah stadiona Charlety v Parizu.

Huligani obeh ekip so se sinoči med polčasom spopadli na eni od tribun, eksplodirali so tudi doma narejeni pirotehnični izdelki, zato drugega polčasa niso nadaljevali. Posredovati so morali varnostniki in policija, a je kljub temu uspelo nekaterim izgrednikom vdreti na igrišče. Tam so se že zbrali sodniki in igralci, ki so se nato umaknili v slačilnice. Do prekinitve je bil izid neodločen 1:1.

Že drugič v tej sezoni so bili v izgrede vpleteni navijači Lyona, sicer pa so številni neredi zaznamovali dozdajšnji potek sezone v francoskem nogometu od avgusta, ko so se začele tekme na najvišji ravni. Predsednik pariškega kluba je za izgrede okrivil ultrase Lyona: "Kot običajno je skupina bedakov vse pokvarila. In ta skupina bedakov so ultrasi Lyona," je dejal Pierre Ferracci. "Seveda so krivci na obeh straneh, a naši niso začeli izgredov."

Olympique je tako že moral odigrati dve tekmi pred praznimi tribunami svojega stadiona v Lyonu, kjer je 21. novembra prišlo do neredov, na katerih so igralca Marseilla Dimitrija Payeta v glavo zadeli s plastenko.

Angers : Marseille izgredi