Janez Mulej se je v okrnjeni konkurenci veselil naslova državnega prvaka. Foto: Atletska zveza Slovenije

Janez Mulej (Radovljica) je na 40. maratona Treh src v Radencih ubranil naslov slovenskega prvaka v maratonu, ki ga je osvojil oktobra lani na maratonu v Ljubljani. S časom 2:35:20 je na 42 km ugnal edinega pravega tekmeca Simona Navodnika (Kladivar; 2:36:54).

Maratonce v Radencih motila le vročina

Andreja Gorčan (Ormož) je bila s 3:35:01 najboljša maratonka. Drugo mesto je zasedla Elizabeth Swedberg iz ZDA (3:39:31). Najboljših slovenskih maratoncev ni bilo na startni listi.

Na najstarejši maratonski prireditvi v regiji, pripravili so jo po dveh letih premora zaradi koronavirusne pandemije, je bilo prijavljenih 2200 tekačev, 82 udeležencev nordijske hoje, 1300 je bilo pohodnikov, 40 jih je teklo s psi, bilo pa je tudi približno 1200 otrok na najkrajši razdalji.

Anamarija Lampič 32. na 10 km

Jubilejni 40. Maraton treh src

Na 21 km sta prepričljivo zmagala Domen Dornik (1:13:22) pred Robertom Kotnikom (1:15:42), ter Špela Gonza (1:21:18) pred Jasmino Pitamic Vojsko (1:25:08). Na 10 km sta bila prva Jože Lapoši (34:36) in Eva Dimc (42:38), na 5,5 km pa Jan Kramer (18:15) in Breda Škedelj (20:35).

V teku na 10 km sta nastopila tudi smučarski tekač Miha Šimec in Anamarija Lampič, ki se je iz teka preselila v biatlon. Ona je v želji, da bi zgolj uživala po stresnem ter obveznosti polnem tednu in pol, ter v izogibanju morebitne poškodbe, zasedla 32. mesto (55:13).

Po 2014 maraton v dveh krogih

Marko Pintarič, generalni sekretar organizatorjev, je pojasnil, da proge niso potekale prek Avstrije zaradi omejitev, ki so veljale v času odločanja za izvedbo, ter preverjanja dokumentov. Trasa je potekala na starih progah, najdaljšo bodo opravili v dveh krogih. Nazadnje je bilo tako leta 2014.