Kapetan Senegala Kalidou Koulibaly je v najboljšem mogočem trenutku dosegel svoj prvi reprezentančni gol. Foto: Reuters

Ekvador joka, Senegal raja. V tekmo so z boljšim izhodiščem šli Južnoameričani, ki jim je ustrezal tudi remi, kar je bil tudi očitno cilj njihove igre. Senegalci so začeli z jurišem, ki ni obrodil sadov, a ob izteku 1. polčasa je Ismaïla Sarr priigra in izkoristil 11-m.

Jalovo pobudo in nedomiselno igro je El Tri ob prekinitvi sredi drugega polčasa nenadoma pretvoril v izenačenje. Po kotu je zadel na drugi vratnici pozabljeni Moises Caicedo. A izenačenje ni šokiralo levov iz Teranga, ki so že v naslednjem napadu prišli do svoje prekinitve in zlata vrednega drugega gola.

Kapetan podal kapetanu za usodni gol

Veliki junak je s prvencem na 66. reprezentančni tekmi postal kapetan Kalidou Koulibaly, ki mu je nehote asistiral kapetan Ekvadorja Enner Valencia. Strelec vseh treh ekvadorskih golov na SP-ju 2022 je kljub poškodbi kolena zaigral, a je bil neviden in nenevaren, na koncu pa postal veliki osmoljenec in simbol čustvenega vrtiljaka Ekvadorcev, ki se poslavljajo od Katarja.

3 0 0 3 1:7 0
Sorodna novica Kdo kaj potrebuje za napredovanje?

Kazen za premalo napadalni Ekvador

Že v 3. minuti je imel Senegal izredno priložnost, a je Idrissa Gueye zgrešil iz idealnega položaja, žoga je zletela tik mimo desne vratnice. Levi iz Teranga so silovito krenili in v prve četrt ure poskusili s šestimi streli, a nobeden ni šel v okvir vrat.

Po polovici prvega polčasa so Ekvadorci umirili Senegalce in večinska posest žoge je prešla na stran Južnoameričanov. Vendar se je El Tri kljub drugačnim besedam preveč zatekel k destrukciji igre, pri čemer sploh ni iskal pravega napada.

Sarr priigral in izkoristil 11-m
Sorodna novica Nizozemci s pričakovano zmago v izločilne boje s prvega mesta

Kazen je prišla ob izteku polčasa v obliki 11-m. Po globinsko žogo v kazenskem prostoru je stekel Ismaïla Sarr, ki ga je s hokejskim bodičkom podrl branilec Piero Hincapié. Kljub protestom Ekvadorcev ni bilo dvoma o najstrožji kazni, ki jo je izvedel kar Sarr sam. 24-letni krilni napadalec Watforda je hladnokrvno počakal, da je Hernán Galíndez počepnil in Sarr je poslal žogo v desni kot za 1:0.

Po izenačenju takojšnji odgovor Senegala

Drugi polčas se je začel z jalovo pobudo Ekvadorja, ki vse do kota v 68. minuti ni zmogel resnega napada. A levi so se preveč pomaknili v obrambo in sledila je nova kazen. Kot z desne strani je z glavo podaljšal Felix Torres, na drugi vratnici pa je žogo v mrežo za 1:1 pospravil Moises Caicedo.

Caicedo izenačil na 1:1

Vendar so takoj po izenačenju Senegalci šli naprej, prišli do prostega udarca in znova povedli. Idrissa Gueye je podal s 35 metrov, žogo v osrčju kazenskega prostora je preslabo izbil kapetan Enner Valencia in darilo je izkoristil branilec Kalidou Koulibaly. Kapetan Senegala je dosegel svoj sploh prvi gol v reprezentanci (na 66. tekmi), a gol, vreden napredovanja v izločilne boje!

Senegal zdaj proti Angliji?

Do konca tekme Ekvadorci niso več sestavili nevarnega strela, še največ vznemirjenja je bilo ob visokih predložkih, a je bil vratar Edouard Mendy s svojo obrambo suveren pri obrambi minimalne prednosti, ki je afriškim prvakom odprla vrata izločilnih bojev. Senegal zdaj v nedeljo ob 20.00 čaka dvoboj z zmagovalcem skupine B, čemur je najbližje Anglija.

Na drugi sočasni tekmi skupine A je Nizozemska pričakovano premagala obupni Katar.

Koulibaly z reprezentančnim prvencem razveselil Senegal
11-29 (A) Ecuador-Senegal( id: 3854558), Tekma v živo, Vse (goli, menjave, kartoni)
11-29 (A) Ecuador-Senegal( id: 3854558), Postave
11-29 (A) Ecuador-Senegal( id: 3854558), Statistika tekme