Obe ekipi sta v razgretem ozračju novogoriškega športnega parka začeli zadržano. Konkretnejši so bili gostitelji, a je bil Etien Velikonja v 17. minuti pri strelu z razdalje premalo natančen.

Prebudili so se tudi gostje. Sredi prvega polčasa je Martin Kramarič poskušal precej z leve strani, a izkazal se je Aleš Likar in žogo odbil v kot. Tudi po akciji s kota je bil junak z lepo parado Likar, ko je bil v skoku z glavo najvišji Gašper Trdin. Ljubljančani so tkali mrežo okrog domačega gola in zelo razigrani Ivan Šaranić je v 30. minuti nevarno streljal z roba kazenskega prostora.

Kranjc z lobom kaznoval veliko napako Jakšića
V 33. minuti je Alen Krajnc izkoristil grobo napako Nemanje Jakšića v obrambi. Položaj je napačno ocenil tudi vratar Matija Orbanič in Krajnc jo je z 18 metrov z leve strani z lobom mojstrsko poslal v prazno mrežo.

Milić izključen še pred odmorom
Ljubljančani so se znašli v velikih težavah šest minut pred odmorom. Stefan Milić je bil po nepotrebnem prekršku izključen. Sodnik Denis Halilović mu je najprej pokazal rumeni karton, nato pa si je ogledal posnetek ob stranski črti in iz žepa je potegnil rdeči karton.

Igra Ljubljančanov je bila do odmora brezglava. Nejc Mevlja in Luka Baruca sta bila blizu povišanju vodstva. Zelo nevaren je bil v 45. minuti tudi Darko Hrka v gneči v kazenskem prostoru Brava.

Štor zapravil priložnost za izenačenje
Kljub igralcu manj so bili v drugem delu dejavnejši Ljubljančani, ki pa jim je v končnici manjkala pika na i za izenačenje. Eno lepših priložnosti je v 66. minuti po lepi podaji razigranega Ivana Šaranića zapravil Luka Štor. Goričani so z disciplinirano igro branili minimalno prednost, zato so bili v napadu z izjemo redkih hitrih akcij manj dejavni.

Gostujoči trener Dejan Grabić je v drugem delu v igro poslal kar peterico spočitih nogometašev, da bi nadomestil številčni zaostanek na zelenici. Ljubljančani so ostali napadalnejši, še naprej pa je manjkala poteza več.

Rezervist Vekić potrdil zmago vrtnic
V sodnikovem dodatku so Goričani unovčili eno od redkih priložnost. Akcijo je na levi začel Žan Bešir, Leon Marinič je žogo podaljšal do Luke Vekiča, ki jo je zabil v mrežo za končnih 2:0. Jan Andrejašič je imel po novi napaki ljubljanske obrambe v izdihljajih celo priložnost za 3:0.

Srebrnič: Na nobeni tekmi nismo favoriti, a je treba verjeti