Young Boys, ki so v zadnjih štirih sezonah osvojili švicarsko prvenstvo, so Ligo prvakov začeli z odmevno zmago nad Manchester Unitedom. Premoč je bila očitna: razmerje v strelih je bilo 19:2, v kotih 8:1. Za igralca tekme so izbrali Christiana Fassnachta. Foto: Reuters

Cristiano Ronaldo (tretji zadetek na dveh tekmah v dresu Uniteda) je v 13. minuti unovčil podajo Bruna Fernandesa, toda po izključitvi Aarona Wan-Bissaka (35.) so gostje zaigrali premalo odločno, kar je švicarska ekipa dobro izkoristila.

Prvi zadetek v novi sezoni Lige prvakov je dosegel Cristiano Ronaldo, ki je bil natančen v 13. minuti. Portugalec je s tem zadel še v 17. zaporedni sezoni Lige prvakov in se s 177. nastopom v tem tekmovanju izenačil z dosedanjim rekorderjem, Špancem Ikerjem Casillasom. Foto: Reuters

Že v prvem polčasu je bilo razmerje v strelih 9:2 (na koncu celo 19:2), v drugem polčasu pa je sledil tudi rezultatski zasuk.

Usodna napaka Lingarda
V 66. minuti je zadel Kamerunec Moumi Ngamaleu, v zadnjih sekundah (tekla je že 95. minuta) pa je darilo Jesseja Lingarda (angleški vezist je žogo nepremišljeno podal vratarju Davidu De Gei) izkoristil Američan Jordan Siebatcheu.

Ronaldo v 72. minuti na klop
Gre za najpozneje doseženi zadetek Lige prvakov po povratni tekmi polfinala v sezoni 2018/19, ko je za Tottenham (na tekmi proti Ajaxu) zadel Lucas Moura (v 96. minuti). Ronaldo (s 135. golom je še popravil rekordni dosežek v Ligi prvakov) je igral do 72. minute, ko ga je zamenjal Nemanja Matić. Ob koncu 53. minute je neuspešno zahteval enajstmetrovko.

Benjamin Šeško (številka 30) je debitiral v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Salzburgu do polčasa kar tri enajstmetrovke
Slovenski reprezentant Benjamin Šeško je s Salzburgom, ki ima najmlajšo zasedbo med vsemi 32 klubi v skupinskem delu (povprečna starost 22,07 leta), gostoval v Sevilli (1:1), trener Matthias Jaissle (s 33 leti tudi najmlajši) ga je uvrstil v prvo enajsterico, tako da je mladenič debitiral v Ligi prvakov. Igral je do 67. minute, v 47. minuti je nevarno streljal s sedmih metrov, toda z izvrstno obrambo se je izkazal Yassine Bounou. V prvem polčasu je beloruski sodnik Aleksej Kulbakov dosodil štiri enajstmetrovke, kar tri gostom, ki pa so izkoristili le eno.

Šeško blizu prvencu v Ligi prvakov
Barcelona po odhodu Messija ni več ekipa, ki bi realno lahko računala na evropski naslov, kar je takoj izkoristil Bayern. Trener Nagelsmann je igral v podobni formaciji 4-2-3-1 kot ob zadnjem medsebojnem srečanju 14. avgusta lani, ko je Bayern (takrat s trenerjem Hansijem Flickom) Barco v četrtfinalu razbil z 8:2. Foto: Reuters

Bayern z 0:3 odpravil Barcelono
Derbi skupine E med Barcelono in Bayernom je razkril vse težave Kataloncev, ki niso zmogli niti enega strela v okvir vrat. Večji del srečanja so bili v podrejenem položaju na Camp Nouu in lahko bi doživeli še precej višji poraz.

Bavarci so bili neusmiljeni, v 33. minuti je uvodni zadetek dosegel Thomas Müller, ki je sprožil od daleč, žoga pa je zadela Erica Garcio in spremenila smer, s tem pa presenetila vratarja Marca-Andreja ter Stegna. Müller, s 125 nastopi v Ligi prvakov nemški rekorder, je dosegel 49. zadetek v tem tekmovanju, sedmega proti Barceloni.

Lewandowski dvakrat na pravem mestu
Na 0:2 je v 56. minuti povišal Robert Lewandowski, ki je bil na pravem mestu, potem ko je strel najstnika Jamala Musiale ustavila vratnica. Poljak je v 85. dosegel še en podoben zadetek, tokrat se je od vratnice žoga odbila po strelu Serga Gnabryja.

Müller pravi Barci vedno blesti
"Naša ekipa vedno zares uživa na Camp Nouu. To so prav posebne tekme. Poslali smo pravi signal tekmecem, saj na tem stadionu nikoli ni lahko zmagati s 3:0. Proti Barceloni vedno rad dosegam zadetke. Uspel nam je hiter prehod v napad, seveda pa sem imel veliko sreče, da je žoga tako preusmerila smer," je bil navdušen Müller, ki je v ponedeljek praznoval 32. rojstni dan.

Gol Šaparenka v 93. minuti razveljavljen
Kijevski Dinamo se je na drugi tekmi skupine E z Benfico razšel brez zadetkov. Pri Ukrajincih je Benjamin Verbič igral od 76. minute.

Romelu Lukaku je velika okrepitev za Chelsea. V Premier ligi je zadel že trikrat na treh tekmah. Foto: Reuters

Navijači Dinama so noreli na tribunah v 93. minuti, ko Mikola Šaparenko z izjemnim volejem zatresel mrežo, a se je oglasil videosodnik in zaradi prepovedanega položaja je bil zadetek razveljavljen.

Lukaku odločil na Stamford Bridgeu
V skupini H je branilec naslova Chelsea premagal Zenit z 1:0. Odločil je robustni napadalec Romelu Lukaku v 69. minuti. Belgijec je zadel z glavo s šestih metrov po natančni podaji Cesarja Azpilicuete z dense strani.

Juventus že odmora razbil Malmö
Malmö ni imel možnosti proti Juventusu (0:3). Torinčani so bili zelo motivirani, saj so katastrofalno začeli novo sezono v Serie A. Alex Sandro je bil natančen z glavo v 23. minuti, tik pred odmorom pa sta zadela še Paulo Dybala z bele točke in Alvaro Morata.

Sorodna novica Spočita Barcelona se bo želela oddolžiti za lanski polom v Lizboni

1. krog, torkove tekme, skupina E:
BARCELONA – BAYERN 0:3 (0:1)
39.737; Müller 33., Lewandowski 56., 85.

Barcelona: ter Stegen, Araujo, Garcia (6./Mingueza), Pique, Sergi Roberto (59./Demir), F. De Jong, Busquets (59./Gavi), Pedri, Jordi Alba (74./Balde), Depay, L. de Jong (66./Coutinho).

Bayern: Neuer, Pavard (66./Hernandez), Upamecano, Süle (82./Stanišić), Davies, Kimmich, Goretzka, Sane (82./Coman), Müller (82./Sabitzer), Musiala (70./Gnabry), Lewandowski.

Sodnik: Michael Oliver (Anglija)

DINAMO KIJEV – BENFICA 0:0
Verbič (Dinamo Kijev) je igral od 76. minute.

Skupina F:
YOUNG BOYS – MANCHESTER UNITED 2:1 (0:1)
Ngamaleu 66., Siebatcheu 95.; Ronaldo 13.
RK: Wan-Bissaka 35./Manchester United

Young Boys: von Ballmoos, Hefti (83./Sulejmani), Camara, Lauper (92./Zesiger), U. Garcia, Sierro (46./Siebatcheu), Martins (82./Rieder), Aebischer, Fassnacht, Moumi Ngamaleu, Elia (92./Kanga).

Man. United: de Gea, Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw, Pogba, Fred (89./Martial), Sancho (37./Dalot), Bruno Fernandes (72./Matić), van de Beek (46./Varane), Ronaldo (72./Lingard).

Sodnik: Francois Letexier (Francija)

VILLARREAL – ATALANTA 2:2 (1:1)
Trigueros 39., Danjuma 73.; Freuler 6., Gosens 83.
RK: Coquelin 76./Villarreal
Iličić (Atalanta) je v igro vstopil v 70. minuti.

Ronaldo je na ogrevanju pred tekmo z močnim strelom nehote zadel redarja, ki je stal ob robu igrišča. Redar je obležal na tleh, tudi Ronaldo je pritekel na pomoč, k sreči pa ni bilo nič hujšega. Foto: Reuters

Skupina G:
SEVILLA – SALZBURG 1:1 (1:1)
Rakitić 42./11-m; Sučić 21./11-m
RK: En-Nesyri 50.

V 13. minuti je Karim Adeyemi (Salzburg) zapravil enajstmetrovko, prav tako Luka Sučić (Salzburg) v 37. minuti.

Šeško (Salzburg) je igral do 67. minute.

LILLE – WOLFSBURG 0:0
RK: Brooks 63./Wolfsburg