153291

Juventus šokantno izpadel pred svojimi navijači

Avtor: Blaž Magdič
16. 3. 2022, 23.14

Na zadnjih dveh tekmah osmine finala nogometne lige prvakov sta se v četrtfinale uvrstila branilec naslova Chelsea in presenetljivo tudi Villarreal. Španci so po remiju na prvi tekmi pri Juventusu slavili s 3:0, medtem ko so Londončani po še eni zmagi proti Lillu (2:1) med osem najboljših napredovali s skupnim izidom 4:1.

Po današnjih tekmah so torej znani vsi četrtfinalisti lige prvakov. V petek opoldne bodo v Nyonu na žrebu tekmece poleg Chelseaja in Villarreala dobili še Atletico Madrid, Real Madrid, Liverpool, Manchester City, Benfica in Bayern iz Münchna.

Danes se je presenetljivo poslovil torinski velikan, ki nikakor ni mogel streti aktualnega zmagovalca evropske lige. Rumena podmornica se je izkazala za čvrsto ekipo, vseeno pa bi lahko Juventus že v prvem polčasu prišel do prednosti, če bi pri zaključku v 22. minuti Dušan Vlahović meril nekoliko nižje, tako pa je zadel vratnico. Srb bi se lahko bolje odzval tudi v 36. minuti, ko žoge z glavo iz neposredne bližine ni strpal v mrežo Geronima Rullija.

Tudi Villarreal je imel svoje priložnosti v prvem delu, najbližje pa je bil Giovani Lo Celso, ko je z levico z roba kazenskega prostora ob koncu 22. minute meril za las mimo vrat.

Drugi polčas se je začel mirno, pravih razburjenj pa ni bilo do 78. minute, ko je po ogledu posnetka v sobi za VAR Villarreal dobil enajstmetrovko po minimalnem kontaktu nad Francisom Coquelinom. Wojciech Szczesny je bil sicer blizu, a je bil strel Gerarda Morena ravno dovolj močan in natančen za vodstvo rumene podmornice.

Pričakovati je bilo pritisk Juventusa, a si pravih priložnosti ni priigral, za nameček je po podaji s kota za povišanje vodstva v 85. minuti zadel še Pau Torres. Po igranju z roko Matthijsa de Ligta je Villarreal pet minut kasneje še enkrat prišel do strela z bele pike, za 3:0 pa je zadel Arnaut Danjuma ter španskemu predstavniku tretjič v zgodovini zagotovil nastop med osmimi najboljšimi med evropsko klubsko elito.

Na drugi nocojšnji tekmi je sicer Lille začel spodbudno, a so branilci naslova v tem tekmovanju hitro vzpostavili ravnotežje. V 38. minuti pa je po ogledu posnetka v sobi za VAR francoski prvak prišel do najstrožje kazni. Izkoristil jo je Burak Yilmaz. Lille je bil le nekaj sekund oddaljen od vodstva po polčasu, a je Jorginho s sijajno podajo tik pred odhodom v slačilnico odklenil obrambo Francozov, Christian Pulišić pa je le še mirno zaključil mimo nemočnega vratarja Lea Jardima.

V drugem polčasu je za prvo razburjenje poskrbel francoski prvak, ko je v 63. Chelseajevega vratarja Edouarda Mendyja rešila vratnica po močnem strelu z glavo Xeke. Odločitev o potniku med osem najboljših pa je padla v 71. minuti, ko je za vodstvo Londončanov srečno s kolenom zadel Cesar Azpilicueta.

Vir: STA

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več