208633

Slalom v Leviju pripadel Mikaeli Shiffrin, Bucik 18.

Avtor: Aljaž Pirnat
12. 11. 2023, 14.24

Američanka Mikaela Shiffrin je zmagala na drugem slalomu za svetovni pokal alpskih smučark v sezoni 2023/24 v Leviju. Američanka je v prvi vožnji zaostajala za Slovakinjo Petro Vlhovo, ki pa je v finalu naredila napako in odstopila. Od štirih Slovenk si je finale zagotovila Ana Bucik z 19. časom. Bucik je nato v finalu osvojila končno 18. mesto.

Hrvatica Leona Popović (+0,18) je bila druga, tretje mesto je zasedla Nemka Lena Dürr (+0,30).

Američanka Shiffrin je osvojila svojo 89. zmago v svetovnem pokalu, rekordno sedmo na finskem prizorišču. To pomeni, da bo po novem botra sedmim severnim jelenom, kar po tradiciji postanejo zmagovalke tega tekmovanja, ki poteka na polarnem območju Finske.

Sobotni finale je minil brez slovenskega pridiha. Tokrat pa bila v finalu ena Slovenka. Še en nastop si je zagotovila Bucik, ki je za razliko od sobote, ko je odstopila v prvi vožnji, tokrat Črno progo dvakrat prevozila uspešno od starta do cilja. Za vodilno Vlhovo si je po prvi vožnji nabrala 2,36 sekunde zaostanka, v finalu pa je njen zaostanek za zmagovalko Shiffrin znašal 2,44 sekunde.

Andreja Slokar, ki je v soboto padla tik pred ciljem, je bila tokrat bolj zanesljiva, vendar pa je bila kljub temu z zaostankom 3,21 sekunde prepočasna za finale, od katerega jo je na 35. mestu ločilo 15 stotink sekunde.

Brez finala je ostala tudi Neja Dvornik na 37. mestu (+3,27). Nika Tomšič je prvo vožnjo končala predčasno s padcem.

Vir: STA

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več