Ob Rogliču in Tratniku v novi sezoni tudi Američan

Avtor: Urban Kolman
15. 8. 2023, 17.33

Ameriški kolesar Matteo Jorgenson je novi član nizozemske ekipe Jumbo-Visma, za katero kolesarita dva Slovenca, Primož Roglič in Jan Tratnik. Vsestranski 24-letni Američan se bo iz vrst Movistarja novi ekipi pridružil januarja 2024, podpisal pa je triletno pogodbo.

Jorgenson velja za vsestranskega kolesarja, ki se dobro znajde tako na enodnevnih kot večdnevnih dirkah ter tudi v vožnji na čas. Letos je dirko svetovne serije po Romandiji v skupnem seštevku končal na drugem mestu za Britancem Adamom Yatesom, na dirki po Franciji pa je v 12. etapi zasedel tretje mesto.

V karieri je slavil dve zmagi, obe na letošnji dirki po Omanu. Bil je še deveti na dirki po Flandriji, ki jo je na začetku aprila dobil Slovenec Tadej Pogačar. Na lestvici Mednarodne kolesarske zveze Uci je 24-letnik trenutno na 39. mestu.

Pri ekipi Jumbo-Visma bo od naslednjega leta moštveni kolega Rogliča in Tratnika. Oba slovenska kolesarja te dni tekmujeta na dirki po Burgosu, ki se bo končala v soboto.

Vir: STA

1

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več