Janša udaril po Logarju: Ustanovili mu bodo ...

doncic gobert Ekipa24.si

Da ne zna igrati obrambe?! Dončić je s to noro ...

0 13.05.2024 20:43:00

Bijolu in druščini je odleglo: Udinese do pomembne zmage v boju za obstanek

Nogometaši Udineseja so v 36. krogu italijanske lige na gostovanju pri Lecceju zmagali z 2:0 in se tako dva kroga pred koncem postavili v malo boljši položaj v boju za obstanek.

Videmčani, pri katerih je Jaka Bijol igral celo tekmo, David Pejičić ni dobil priložnosti za igro, Sandija Lovrića pa ni bilo zaradi poškodbe, so povedli v 36. minuti z golom Lorenza Lucce. Prednost so gosti podvojili v 85. minuti, strelec je bil Lazar Samardžić.

Danes je na sporedu še tekma Fiorentina - Monza.

V petek je prvak Inter s 5:0 slavil pri Frosinoneju, v soboto je Bologna z 2:0 zmagala v Neaplju, Milan pa doma s 5:1 proti Cagliariju.

V nedeljo so bile še tekme Lazio - Empoli (2:0), Verona - Torino (1:2), Genoa - Sassuolo (2:1), Juventus - Salernitana (1:1) in Atalanta - Roma (2:1).

Prvih pet mest, ki vodijo v ligo prvakov, zasedajo Inter (92 točk), Milan (74), Bologna (67), Juventus (67) in Atalanta (63). Na šestem, sedmem in osme mestu, ki vodijo v evropska tekmovanja, pa so Roma (60), Lazio (59) in Napoli (51), predvsem Fiorentina, ki ima še dve tekmi v dobrem, pa se lahko vmeša v ta boj.

Glede izpada v drugo ligo je že jasno, da bo tam po novem Salernitana, ki je brez možnosti na 20. mestu, tudi 19. in 18. pa vodita v nižji rang tekmovanja. Ti zasedata Sassuolo (29) in Empoli (32), še nekaj drugih klubov pa ostaja v nevarnosti.

Tudi Udinese ni varen s 33 točkami na 15. mestu, toliko jih ima tudi 16. Cagliari, 32 točk pa ima na 17. mestu Frosinone.

Udinese do konca sezone čaka še domač obračun z Empolijem in gostovanje pri Frosinoneju.

Značke: nogomet, italija