180576

Zmaji še naprej bruhajo ogenj: Sedma zaporedna zmaga v ligi ABA

Avtor: Urban Kolman
2. 1. 2023, 14.36

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 13. krogu lige Aba premagali Mego s 96:82 (28:17, 50:40, 68:58).

Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali jubilejno deseto zmago v ligi Aba, s katero so začasno skočili na prvo mesto lestvice (10-2). To je hkrati njihova sedma zaporedna zmaga v regionalnem tekmovanju; nazadnje so izgubili v začetku novembra doma proti FMP.

Ljubljančani so proti ekipi iz spodnjega dela razpredelnice (3-10) zasluženo in suvereno prišli do načrtovanih dveh točk, ponovoletno mini turnejo po Srbiji pa bodo zaključili 5. januarja z gostovanjem pri predzadnji ekipi lige Aba Borcu (3-10).

Varovanci trenerja Jurice Golemca so unovčili kakovost in raznovrstnost ter vodili vseh 40 minut. Že v prvi četrtini so si priigrali dvomestno prednost, ki so jo v nadaljevanju z zbrano in kolektivno igro brez težav zadržali.

Od enajstih igralcev Cedevite Olimpije, ki so stopili na teren, se jih je deset vpisalo med strelce. Z 21 točkami sta izstopala Yogi Ferrell (trojke 3:6, 9 podaj) in Josh Adams (trojke 3:6, 5 skokov), 12 jih je dodal Karlo Matković (met iz igre 5:5), 11 pa Amar Alibegović (met iz igre 5:8, 5 skokov).

Cedevita Olimpija se bo v Stožice vrnila 14. januarja proti Splitu, pred tem pa jo 11. januarja v evropskem pokalu čaka še gostovanje pri turškem Bursasporu.

Vir: STA

1

Gajser v Nemčiji z mojstrskim skokom kljuboval zakonom fizike (VIDEO)...Več

2

EMF EURO: Albanski vratar s čudežnimi obrambami mešal štrene slovenski reprezentanci (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Pancar se je do sedaj v razredu MXGP izkazal z odliko” (VIDEO)...Več

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več