Schauffele na prvenstvu PGA do prvega naslova major

Louisville, 20. maja - Američan Xander Schauffele je zmagovalec drugega letošnjega majorja v golfu, 106. prvenstva PGA, ki je potekal na igrišču Valhalla v Louisvillu. Aktualni olimpijski prvak je s tem osvojil svoj prvi naslov na turnirju major, zmagal pa je pred rojakom Brysonom DeChambeaujem in Norvežanom Viktorjem Hovlandom.

Japonska.
Ameriški igralec golfa Xander Schauffele.
Arhiv Xinhua/STA

Schauffele je v napetem dvoboju na zaključnih luknjah zadnji dan prvenstva končal s šestimi udarci pod parom igrišča, skupno pa je 72 lukenj končal z 263 udarci oziroma 21 pod parom igrišča, kar je najnižji zmagovalni rezultat na major turnirju v zgodovini.

Na drugem mestu je z le enim udarcem več končal DeChambeau, prvak US Opna 2020, medtem ko je Hovland tekmovanje sklenil z 18 udarci pod parom igrišča. Četrto mesto sta si s 15 udarci pod parom razdelila Belgijec Thomas Detry in Američan Collin Morikawa.